30 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Vytvoriť Zarábajúci Web V Siedmich Krokoch

Už vás niekedy napadlo, že by ste chceli mať vlastnú webstránku? Myslím že skôr či neskôr ju bude mať väčšina ľudí. Vlastne väčšina ľudí má webstránku už teraz a ani si to neuvedomujú. Napríklad na Facebooku, Instagrame, Twitteri, alebo iných sociálnych sieťach. Práve preto, že si to ľudia neuvedomujú a nepoznajú možnosti, ktoré majú k dispozícií im uniká možnosť vytvoriť si na internete príjem. Prečo radšej nepremeniť čas, ktorý trávite na internete na budovanie vašej vlastnej webstránky-vášho vlastného biznisu a extra príjmu?

Prečo by ste mali mať webstránku?

Ak je vašim cieľom začať zarábať peniaze na internete, tak skôr či neskôr webstránku budete potrebovať. Na to, aby ste zarobili na internete to síce nie je nevyhnutnosť, ale s vlastnou webstránkou vždy zarobíte viac ako bez nej a tiež budete mať oveľa viac možností. Čím skôr ju budete mať, tým lepšie, pretože vašej webstránke postupom času budujete históriu, čo má samozrejme viacero výhod.

Cieľom väčšiny ľudí je zarábať pasívny príjem. Pasívny príjem znamená, že zarábate peniaze aj keď práve nepracujete. Práve webstránka je najlepším zdrojom pasívneho príjmu, pretože ju stačí vytvoriť, vybudovať jej návštevnosť a môže vám zarábať peniaze aj bez toho, aby ste jej venovali ďalší čas. Je to aktívum, ktoré vám môže generovať príjem, alebo prinášať iné výhody.

Na vašej webstránke môžete zarábať peniaze viacerými spôsobmi – priamo, alebo nepriamo, tým, že ju použijete ako marketingový nástroj na propagáciu iných vašich produktov, alebo služieb (o možnostiach, ktoré máte na výber vám poviem neskôr).

A možno nechcete webstránku na to, aby vám zarábala peniaze, ale na to, aby ste verejne vyjadrili svoj názor, budovali povedomie o vašej osobe, značke, alebo mať webstránku iba tak.

V každom prípade vás určite zaujíma ako vytvoriť kvalitnú webstránku, ktorú bude navštevovať veľa ľudí a preto som pripravil pre vás tento návod.

Čo nájdete v tejto príručke

V tejto príručke nájdete kompletný návod na to, ako jednoducho a rýchlo vytvoriť kvalitnú webstránku, ako na ňu priviesť návštevníkov a ako na nej zarábať peniaze. A to aj keď s tým zatiaľ nemáte žiadne skúsenosti.

Nájdete tu však aj iné informácie, ktoré sa vám zídu pri budovaní internetového biznisu (ak je to vašim cieľom). Ak počas čítania natrafíte na nejaký výraz ktorému nerozumiete, môžete ho vyhľadať v slovníku pojmov.

Túto príručku môžete použiť pre vytvorenie jednej webstránky, alebo proces, ktorý vám ukážem opakovať a postupne si tým vybudovať portfólio webstránok, ktoré vám bude generovať príjem z internetu. Rovnakým spôsobom som postavil niekoľko vlastných webstránok, ktoré mi zarábajú peniaze. A presne to isté môžete urobiť teraz aj Vy.

Proces tvorby webstránky s ktorou môžete na internete zarábať peniaze som rozdelil do siedmich krokov.

Webstránka s ktorou môžete zarábať peniaze sa dá vytvoriť behom niekoľkých hodín, ale budovať úspešnú a profitabilnú webstránku môže trvať takisto aj niekoľko týždňov, mesiacov, alebo rokov. V každom prípade, ak sa do toho pustíte a budete nasledovať kroky uvedené v tejto knihe, tak behom 7 dní budete mať na internete vašu vlastnú webstránku, ktorá bude pripravená zarábať peniaze. Po kliknutí na odkaz v sekcii nižšie sa prekliknete na jednotlivé stránky s obsahom.

Tvorba zarábajúceho webu v siedmich krokoch:

Krok 1. Plánovanie

Prečo je dôležité mať plán pre webstránku?

Blog alebo statická webstránka?

Výber vhodnej oblasti zamerania

Krok 2. Kúpa domény a webhostingu

Ako si vybrať dobrú doménu

Ako si vybrať dobrý webhosting

Krok 3. Tvorba blogu/webstránky

Ako vytvoriť blog, alebo statickú web stránku

Krok 4. Tvorba obsahu

Ako vytvárať kvalitný obsah

Krok 5. Úpravy a vylaďovanie web stránky

Úprava dizajnu a funkčnosti web stránky

Krok 6. Marketing, budovanie návštevnosti

Ako získať na web návštevnosť zadarmo

Ako získať návštevníkov cez platenú reklamu

Krok 7: Monetizácia webstránky

Priame spôsoby monetizácie

Nepriame spôsoby monetizácie

Behom nasledujúcich pár dní môžete mať webstránku, ktorá je pripravená zarábať peniaze. Pravdepodobne na nej nebudete hneď zarábať 100 eur týždenne. Samozrejme ak viete na váš web dostať tisíce ľudí hneď od prvého dňa, potom môžete zarábať zaujímavé peniaze okamžite. Ale väčšina úspešnejších internetových webstránok, alebo blogov nevznikne zo dňa na deň, ale dlhodobou činnosťou.

Vašu webstránku síce môžete postaviť, naplniť ju obsahom, vybudovať jej určitú návštevnosť a potom na ňa zabudnúť a môže vám zarábať nejaký pasívny príjem. Ale ak chcete zarábať na vašom webe, alebo viacerých weboch plnohodnotný príjem (niekoľko stoviek až tisícov eur mesačne), potom to bude vyžadovať dlhodobú činnosť.

Kľúčom k úspechu je v tomto prípade vytrvalosť. Na vašom webe pravidelne vytvárajte a publikujte kvalitný a hodnotný obsah, vylaďujte ho a budujte mu návštevnosť. Keď budete opakovať kroky 4, 5, 6 uvedené vyššie, postupom času vybudujete webstránku, alebo blog s vysokou návštevnosťou, s dobrým umiestnením vo vyhľadávačoch, ktorý vám bude zarábať veľa peňazí. Vybudujete dominantný web v oblasti na ktorú sa zameriate, o ktorom budú ľudia vedieť.

Záver

S týmto návodom budete vedieť ako vytvoriť vlastnú profesionálnu webstránku, ako mnohonásobne zvýšiť šance, že bude úspešná, ako ju upraviť a nastaviť tak, aby spĺňala svoj účel a bola plne funkčná, ako pre vašu webstránku vytvárať kvalitný obsah, ako na ňu privádzať návštevníkov a ako na nej zarábať peniaze.

Je jedno či vytvoríte jednu webstránku, alebo budete budete budovať sieť webstránok, ktoré vám budú generovať príjem. Je jedno či budete rozvíjať webstránky niekoľko rokov, alebo ich budovať a následne predávať. V každom prípade máte v rukách nielen návod na tvorbu vlastných webstránok, ale aj možnosť internetového podnikania.