30 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Peniaze Na Dropshippingu

Predaj tovaru cez internet je výborný spôsob online podnikania. Ale čo ak nemáte peniaze na nákup tovaru na sklad? Žiadny problém. Je tu spôsob, ktorý vám umožní rozbehnúť biznis aj bez veľkých investícií. Je to dropshipping a je to jeden z veľmi jednoduchých, finančne a časovo relatívne nenáročných spôsobov zarábania na internete.

Keď predávate tovar cez internet napríklad cez eshop, tak okrem okrem samotného budovania a propagovania biznisu musíte zabezpečovať skladové zásoby, vybavovať objednávky, baliť a odosielať tovar atď. Je to časovo náročné hlavne keď predávate veľké množstvo lacnejších položiek na ktorých nemáte veľký zisk. Práve dropshipping tento problém rieši.

S dropshippingom môžete predávať tovar rôznymi spôsobmi- prostredníctvom vášho eshopu, webstránky, cez ebay, amazon, online bazáry, alebo iné predajné kanály.

Výhoda je v tom, že tovar nemusíte mať na sklade a ani s ním neprichádzate do styku. Vašou úlohou je iba predávať tovar a objednávky od zákazníkov preposielať vášmu dodávateľovi, ktorý tovar zabalí a odošle rovno vášmu zákazníkovi.

Najväčšou výhodou tohto biznisu je to, že môžete byť na Slovensku, mať dodávateľa z Číny a predávať tovar v USA a to bez toho, aby ste vôbec prišli s tovarom do styku. V podstate ste iba sprostredkovateľ predaja, ale pritom budujete váš vlastný biznis. Aj s minimálnou investíciou môžete spustiť veľký internetový obchod s akýmkoľvek tovarom.

A ak budete predávať tovar s použitím dropshippingu cez inzertné portály, zistíte, že na tento biznis nepotrebujete skoro žiadne peniaze!

Ako začať zarábať s dropshippingom

Tovar môžete predávať klasickými spôsobmi, či už cez vlastný eshop, amazon, ebay, internetové bazáry, záleží od toho kde . Takže je iba na vás či budete tovar predávať v malom množstve cez internetové bazáry, alebo aukro, alebo či budete budovať vlastný internetový obchod a značku.

Kľúčom k úspechu pri tomto biznise je nájsť najlepšieho dodávateľa, ktorý bude spoľahlivý a od ktorého budete mať tovar z prvej ruky (žiadny sprostredkováteľ).

Ako nájsť dobrého dropshippingového dodávateľa?

Na Slovensku tento model ešte nie je taký populárny ako napríklad v USA, ale to sa rýchlo mení a aj na Slovensku sa dajú nájsť dodávatelia, ktorí budú ochotní preposielať tovar zákazníkom. Keď budete hľadať dodávateľa, tak nehľadajte len dropshippingového dodávateľa, ale zameriavajte sa aj na veľkoobchodného dodávateľa (veľkosklad) a navrhnite im dropshippingový model. Niektorí ho už používajú, iní ešte nie, ale môžu s tým súhlasiť, pretože je to výhodné pre obidve strany.

Ak vám, respektive vašim zákazníkom nevadí, že dodanie tovaru trvá trhochu dlhšie a tovar môže podliehať clu, tak tovar za výbornu cenu môžete nájsť v USA, alebo v Číne.

Nehľadajte však dodávateľa v zahraničí cez Google, pretože tam s najväčšou pravdepodobnosťou natrafíte iba na sprostredkovateľov (článok medzi vami a skutočným dodávateľom) ale môžete použiť portály ako worldwidebrands.com čo je najlepší katalóg veľkoobchodných dropshippingových dodávateľov, alebo dropshippingové centrá ako doba.com, alebo dropshipaccess.com.

Keď budete mať dohodu s dodávateľom jediné čo potrebujete urobiť je dostať vašu ponuku pred oči tisícov ľudí, ktorí si od vás, alebo cez vás produkt kúpia.