30 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Tvorbou A Predajom Webov

Jednoduchým a zaručeným spôsobom ako zarobiť peniaze na internete je postaviť webstránku, vytvoriť jej nejaký obsah, vybudovať jej pravidelnú návštevnosť, monetizovať ju aby zarábala peniaze a predať ju zo ziskom. Je to síce časovo náročnejšie, ale môže to stáť za to ak viete čo robíte.

Rozdiel oproti tvorbe webstránok na zákazku je v tom, že nevytvárate webstránky pre klientov na zakázku, ale pre seba.

Vytvárať môžete akékoľvek webstránky v oblastiach v ktorých vidíte potenciál vy. A je iba na vás či budete vytvárať a predávať každý deň jednu malú webstránku, alebo sa zameráte na dlhodobejší projekt, ktorý vybudujete do väčších rozmerov a až potom ho predáte.

Predstavte si webstránky ako domy v normálnom svete, pretože je to niečo podobné. Na internete môžete na budovaní a predaji virtuálnych nejehnuteľností zarábať tak ako na nehnuteľnostiach v “normálnom svete“ ibaže na to nepotrebujete obrovské peniaze. Tento biznis môžete začať s pár eurami.

Ako som už spomenul, zarábanie týmto spôsobom je v podstate o štyroch krokoch:

  1. Vytvorenie webstránky
  2. Vybudovanie návštevnosti
  3. Monetizácia
  4. Predaj so ziskom

Jediné čo potrebujete je doména, webhosting a správny softvér s ktorým webstránku vytvoríte. Na našej stránke nájdete aj kompletný návod ako vytvoriť webstránku.

Doména je internetová adresa na ktorej webstránku nájdu ľudia, napríklad www.nieco.sk. Môžete si to tiež predstaviť ako virtuálny pozemok na ktorom chcete postaviť virtuálny dom-webstránku. Ročný poplatok za registráciu domény je približne 13 eur.

Webhosting je služba, ktorú poskytujú webhostingové spoločnosti. Tie za určitý poplatok prenajímajú miesto na ich serveri, na ktorom umiestnite súbory vašej webstránky. Kvalitný neobmedzený webhosting stojí zopár (5-10) eur mesačne, čo je tiež relatívne zanedbateľná položka.

Keď budete mať doménu a webhosting, môžete vytvoriť webstránku. Na najjednoduchšie vytvorenie webstránky vám odporúčam WordPress, ktorý som už spomínal.

Jediné čo potrebujete je venovať pár hodín naučeniu sa s ním pracovať a potom už môžete vytvárať profesionálne webstránky behom krátkej doby ako na bežiacom páse.

Druhou možnosťou je použitie redakčného systému ako WordPress, Drupal, alebo Joomla.

Najdôležitejším krokom po vytvorení webstránky je jej naplnenie kvalitným obsahom (články, videá, obrázky..) a vybudovanie návštevnosti.

Čím rýchlejšie dokážete webstránku postaviť a vybudovať jej návštevnosť a najlepšie nejaké zisky, tým za viac peňazí ju predáte.

Vašu webstránku potom môžete predať cez internet, napríklad už na viac krát spomínaných portáloch ako: webtrh.cz, webfair.cz, webdeal.cz, forum.seochat.sk, alebo online bazároch ako bazos.sk. Ak sa zameriate na webstránky pre anglický trh, tak najlepšie miesto na predaj je flippa.com. Úspešnosť predaja je tam viac ako 50%… ďalšie sú napríklad websitebroker.com, alebo aj ebay.com.