31 marca, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Si Vybrať Kvalitný Webhosting Pre Váš Web

Výber kvalitného webhostingu je takisto dôležitá vec, pretože s kvalitným hostingom bude vaša stránka vždy dostupná, bez výpadkov, budete mať kvalitnú zákaznícku/technickú podporu na ktorú sa môžete obrátiť a samozrejme kvalitné funkcie a doplnkové služby a samozrejme oveľa viac ďalších výhod oproti nekvalitným hostingom.

Kvalitný webhosting by mal spĺňať nasledujúce kritériá:

  1. 100% dostupnosť stránok – to znamená, že vaša webstránka je pre používateľov vždy dostupná. Niektoré nekvalitné webhostingy majú dostupnosť 97% čo je málo. Keď si vyberiete nekvalitný hosting, vašu webstránku môžu nájsť používatelia často nedostupnú, respektive nefunkčnú čo nie je dobré…
  1. Vysoká výkonnosť – vaša webstránka sa bude načítavať rýchlo. Pri nekvalitnom hostingu sa môže vaša stránka načítať veľmi dlho čo nie je dobré pre návštevníkov. Rýchlosť načítania stránky je jedným z kritérií podľa ktorých vyhodnocuje kvalitu stránky aj google. Keď bude vaša stránka často nedostupná a bude sa načítať veľmi pomaly, môžete očakávať aj zhoršenie umiestnenia vo vyhľadávačoch.
  1. Parametre – kvalitný hosting väčšinou ponúka neobmedzené množstvo prenesených dát, neobmedzený priestor na serveri, neobmedzené množstvo domén a atď. Samozrejme žiadny webhosting teoreticky nemôže byť celkom neobmedzený, ale teoreticky to tiež môžete vyskúšať či je skutočne obmedzený, alebo nie…keď máte dosť domén, webstránok a času skúšať limit… V každom prípade pri slabších hostingoch je skoro všetko obmedzené a často ešte za vyššiu cenu ako pri najlepších neobmedzených hostingoch…
  1. Zákaznícka a technická podpora – samozrejme je dobré keď sa môžete v prípade nejakého problému, alebo otázok obrátiť na profesionálnu zákaznícku, alebo technickú podporu, ktorá je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni. A najlepšie keď majú živý chat, email a telefónny kontakt. Pri kvalitnom webhostingu je to dnes už samozrejmosť, pri nekvalitnom na to môžete zabudnúť.
  1. Funkcie – Pri kvalitnom hostingu určite odceníte aj rôzne doplnkové funkcie, ktoré ponúka napríklad cPanel(ovládací panel, alebo rozhranie) a ktoré vám uľahčia a urýchlia prácu. Pri dobrom webhostingu by mali byť samozrejmosťou.

A samozrejme chcete mať najlepší webhosting so všetkým vyššie uvedeným za čo najlepšiu cenu.

Akú webhostingovú spoločnosť si teda vybrať? Odporučím vám dve najlepšie, ktoré sám používam. Jeden je najlepší na svete a druhý najlepší na Slovensku. Keď je najlepší silné slovo tak určite sú najobľúbenejšie…

Keď chcete mať najlepší v podstate neobmedzený webhosting s rôznymi užitočnými funkciami, tak vám odporúčam Websupport. Za necelých 7 eur mesačne máte najlepší neobmedzený hosting so všetkým čo potrebujete nie len pre jednu webstránku, ale pre viacero webstránok. Je to kvalitný hosting so slovenskou podporou, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

Kúpa webhostingu je takisto veľmi jednoduchá. Stačí keď navštívite webstránku webhostingu, ktorého si vyberiete a budete nasledovať inštrukcie na stránke. Ak si nieste istí s výberom webhostingového plánu pre vaše potreby tak sa pre istotu obráťte na zákaznícku podporu, kde vám poradia. Ale pre jednoduchú webstránku, alebo blog stačí iba základný hosting za pár eur mesačne.

Registračný poplatok za doménu je okolo 13 eur ročne a obyčajný kvalitný webhosting stojí od 50 do 100 eur ročne. Takže náklady na prevádzkovanie webstránky sa pohybujú okolo 80 eur ročne, čo je zanedbateľná čiastka v porovnaní s tým koľko môžete zarobiť.

Webstránku však môžete mať aj zadarmo a nepotrebujete ani doménu ani webhosting a to v prípade keď použijete službu blogger.com, alebo wordpress.com, alebo iné platformy, ktoré umožňujú vytvorenie stránok zadarmo.

Problém je v tom, že potom nebudete vlastniť doménu ktorej budete budovať návštevnosť(ako keby ste stavali dom na cudzom pozemku bez možnosti jeho odkúpenia) a webstránku vám môžu kedykoľvek zrušiť keďže okrem jej úprav a pridávania obsahu nad ňou nemáte kontrolu. Preto ak to myslíte s vašim biznisom vážne, je lepšie mať vlastnú doménu a hosting a svoj web plne pod kontrolou.

Teraz keď máte doménu aj webhosting, potrebujete pridať doménu do vášho webhostingového konta a nastaviť name servery, tak aby ste doménu nasmerovali na webhosting. Je to dvojminutový proces.