18 septembra, 2023

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Vytvoriť Web Stránku, Alebo Blog – Návod

Vytvoriť webstránku, alebo blog je v dnešnej dobe veľmi jednoduchý a rýchly proces. Väčšina kvalitných webhostingov má k dispozícií aplikácie, ktoré umožňujú minútovú inštaláciu wordpressu, alebo iných CMS (softvér pre webstránky). S týmito aplikáciami je inštalácia softvéru a teda web stránky na váš hosting skutočne otázka piatich minút.

Možno viete, že existuje niekoľko platforiem ktoré umožňujú vytvorenie blogu, alebo webstránky a väčšina je zadarmo, pretože sú to open source systémy, takže do vašej webstánky nemusíte investovať stovky, alebo tisíce eur. Napríklad môžete mať blog na hosťovanej platforme ako Blogger.com od Google, alebo WordPress.com, alebo postaviť vlastný blog na WordPress.org, Joomla, alebo Drupal, prípadne na inom systéme.

Ak chcete mať vašu webstránku celkom pod kontrolou, zarábať na nej peniaze a budovať značku, potom je jednoznačne najlepšia voľba vlastná doména, vlastný hosting a systém wordpress.org.

Vytvoriť blog na wordpresse je veľmi jednoduché. Keď vám však nič nehovoria pojmy ako FTP, alebo MySQL databáza, potom vám odporúčam použiť webhosting, ktorý má aplikáciu pre takzvanú minútovú inštaláciu systémov ako WordPress, alebo Drupal, Joomla atď.

Websupport má takúto aplikáciu a takisto aj webhostingy, ktoré používajú cPanel administrátorské rozhranie. cPanel používajú väčšinou zahraničné hostingy a nájdete tam aplikácie ako fantastico deluxe, alebo quick install, ktoré vám umožnia túto rýchlu inštaláciu CMS. S týmito aplikáciami je vytvorenie blogu otázkou doslova jednej minúty. Postup pre inštaláciu jednotlivých CMS nájdete na tejto stránke Websupportu.

Tvorba klasickej statickej web stránky

Systém WordPress môžete použiť v podstate na vytvorenie akejkoľvek webstránky. S WordPressom môžete vytvoriť blog, statickú webstránku, diskusné fórum, webstránku s recenziami a hodnoteniami a keď chcete tak kľudne aj sociálnu sieť.

Ale ak chcete vytvoriť iba obyčajnú statickú webstránku, alebo vytvárať viac webstránok a nechcete sa kôli tomu učiť programovacie jazyky, môžete na to použiť takzvaný WYSIWYG editor. Je to softvér s ktorým môžete vytvárať webstránky veľmi jednoducho aj bez znalostí programovacích jazykov a takisto rýchlo ako so systémom WordPress.

WYSIWYG je vlastne skratka pre What You See Is What You Get, (v preklade doslova „čo vidíš to dostaneš“), čiže tak ako si upravíte webstránku v editore, tak sa bude zobrazovať na internete.

Výhodou je to, že pracujete iba s nastaveniami rozmerov, farieb, v textovom editore, podobne ako keď píšete email, takže tvorba webstránky je veľmi jednoduchá. Navyše kvalitné WYSIWYG editory majú hotové šablóny, do ktorých vám stačí iba vložiť váš obsah (text, fotky, video atď.) a máte hotovú profesionálne vyzerajúcu webstránku.

Jeden z najlepších a najpoužívanejších WYSIWYG editorov na svete (veľmi jednoduchý aj pre začiatočníkov) je XsitePro. Ak chcete vytvárať najkvalitnejšie webstránky čo najjednoduchším spôsobom, potom by ste určite mali mať XsitePro. Pri kúpe softvéru si môžete objednať aj príručku, ktorá okrem kompletného návodu na používanie XsitePro obsahuje aj veľa zaujímavých tipov a zdrojov pre vytváranie kvalitných webstránok.

Ďalší kvalitný WYSIWIG editor je Dreamweaver. Tento softvér je o niečo zložitejší a stojí aj viac ako XsitePro, ale je určený pre tvorbu sofistikovanejších webstránok. Ďalšou možnosťou je použitie služieb ako napríklad webnode.sk, alebo wix.com, ktoré umožňujú aj vytvorenie webstránky celkom zadarmo.

V prípade že sa vám nechce vytvárať webstránku, môžete si na to niekoho najať. Ľudí, ktorí vám to urobia za dobrú cenu môžete nájsť napríklad na portáloch ako webtrh.cz, webdeal.cz… Stačí keď si tam zadáte požiadavku a určite dostanete niekoľko ponúk z ktorých si potom môžete vybrať najlepšiu a najvýhodnejšiu na základe ceny a referencií.

Pred tým ako sprístupnite vašu web stránku na internete a začnete na ňu privádzať návštevníkov, ju najskôr naplňte obsahom. Nechcete predsa, aby na vašu webstránku chodili ľudia a roboty vyhľadávačov keď ešte nie je dokončená a naplnená obsahom.

V ďalšom článku sa dozviete ako vytvoriť pre vašu webstránku obsah, ktorý bude zaujímavý nielen pre ľudí, ale aj vyhľadávače.