29 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Čo To Sú PLR Produkty A Ako S Nimi Môžete Zarobiť Peniaze

Keď sa náhodou už nejaký čas pohybujete po internete a zaujímate sa o internetový biznis, potom ste asi počuli o PLR produktoch. Ak nie, tak sú to väčšinou infoprodukty, alebo digitálne produkty ako eknihy, videá, softvéry a podobne, ktoré sa predávajú aj s PLR licenciou.

PLR je skratka pre Private Label Rights a táto licencia vám umožňuje po kúpe produkty upravovať, používať, alebo predávať ďalej ako vaše vlastné. Keď kupujete PLR produkt, tak by mal obsahovať aj licenciu s informáciami o distribučných právach na základe ktorých viete, čo s ním môžete, alebo nemôžete robiť.

Každý PLR produkt môže mať inú licenciu, ktorá umožňuje iné práva. To aké, záleží iba od autora konkrétneho PLR produktu. Ale väčšinu PLR produktov môžete predávať, upravovať ako chcete, meniť názov a predávať ďalej.

Na internete môžete nájsť množstvo PLR produktov, ktoré môžete kúpiť a potom predávať ako vaše vlastné ďalej, takže výhody tohto spôsobu sú zrejmé. Drvivá väčšina z nich je ale v angličtine a preto je lepšie sa zamerať na anglický hovoriaci trh (USA, UK…).

PLR produkty majú výhodu aj v tom, že okrem samotného produktu niekedy obsahujú aj predajnú stránku, grafiku, prípadne iné časti, čiže kompletný systém, ktorý môžete nahodiť na vašu doménu a produkt začať predávať. Ak nechcete použiť originálny systém v celku, môžete predávať iba samotný produkt, alebo ho ponúknuť ako bonus, ku iným produktom, ktoré predávate a podobne.

Ako začať zarábať s PLR produktami

V tomto prípade vám odporúčam sa zamerať na anglicky hovoriaci trh, pretože tam nájdete množstvo produktov. Existuje viacero miest, kde môžete kúpiť PLR produkty, ako napríklad plr.me, alebo idplr.com, kdi nájdete najväčší výber kvalitných produktov.

Je len na vás ako produkty použijete. Ako som už povedal môžete ich upraviť a predávať ako vlastné, alebo predávať ďalej také aké sú, môžete ich použiť ako bonusy ku iným produktom atď. To aké práva získate záleží od licencie s ktorou produkt kupujete.

Na to, aby ste začali biznis s PLR produktami potrebujete v podstate iba ovládať anglický jazyk. Samozrejme nemusíte používať iba produkty v angličtine, ale na Slovensku ich veľa nenájdete, ak vôbec nejaké.

Je to jednoduché, pretože nemusíte vytvárať vlastné produkty a webstránky na ich predaj, ale môžete použiť už hotové veci.

Nevýhodou PLR produktov je to, že na internete koluje veľké množstvo rovnakých produktov, ktoré nie sú originálne. Preto musíte byť kreatívny a použiť ich tak, aby ste z nich vytvorili váš vlastný originálny produkt. Samozrejme je iba na vás či si vyberiete kvalitu, alebo nie.

Na úpravu produktov môžete niekoho zamestnať a predávať ich buď na svojej vlastnej webstránke, alebo predáavať napríklad cez ebay.com či iné portály, ktoré to umožňujú.

Ak budete používať, alebo predávať PLR produkty, používajte ich iba v súlade s licenciou, aby ste sa vyhli zbytočným problémom kôli porušovaniu autorských práv.

Vytvárajte nové PLR produkty

Druhou možnosťou je vytvárať vaše vlastné PLR produkty. PLR produktov nikdy nie je dosť. Je to práve preto, lebo sú to produkty, ktoré môžete kúpiť a predávať ďalej, takže keď príde na trh nejaký nový PLR produkt, v krátkej dobe ho začne predávať viacero predajcov. Inými slovami PLR produktami sa trh nasýti rýchlejšie.

To však neznamená, že po PLR produktoch nie je dopyt. Práve naopak, pretože pre ľudí sú to hotové produkty, ktoré môžu predávať ďalej, takže o nové PLR produkty bude vždy záujem.

Vytvárať a predávať môžete akékoľvek produkty – články, eknihy, videá, softvér, alebo iný digitálny produkt ktorý pomôže ľuďom vyriešiť nejaký problém, dozvedieť sa potrebné informácie, zjednodušiť prácu atď.

Existujú aj iné licencie ako napríklad Resell Rights (človek ktorý si produkt kúpi, ho môže iba predávať ďalej, ale bez možnosti úprav), Giveaway Rights (človek ktorý si produkt kúpi, ho môže darovať iným ľuďom) a iné, ale PLR produkty majú najväčšie možnosti. Viac si o tom môžete prečítať tu.

Čo je ale dôležité je to, že vy ako autor produktu môžete vytvoriť licenciu, ktorá bude určovať na čo má a načo nemá človek ktorý si ho kúpi právo. PLR produkty nemusia byť vôbec nejaké zložité, alebo drahé. Tým, že im pridáte PLR, alebo inú licenciu ich urobíte pre ľudí ešte atraktívnejšie, pretože po kúpe z nich nielenže získajú hodnotu, ale budú ich môcť predávať ďalej.

Ako vytvoriť PLR produkt

Vytvorte akýkoľvek digitálny produkt, alebo infoprodukt. Môže to byť ekniha, jednoduchý report, video kurz, alebo séria videí, nejaký kurz, alebo príručka, rozhovor zo známou osobnosťou s kvalitnými informáciami, softvér, články, alebo akýkoľvek produkt ktorý má nejakú hodnotu. Uistite sa, že vytvárate produkt, o ktorý budú mať ľudia záujem.

Jediné, čo musíte potom urobiť je vytvoriť ku produktu aj PLR, alebo inú licenciu, ktorá bude definovať práva pre ľudí, ktorí si ho kúpia.

Napríklad pri eknihe to môžete uviesť na začiatku knihy, alebo pridať dokument (napríklad pdf) s licenciou do zložky, alebo zip súboru v ktorej si to zákazník stiahne. To isté platí aj pre iné typy produktov ako softvéry, videá atď.

PLR licencia môže vyzerať takto:

[YES] Can edit the contents. (obsah môžete upravovať).

[YES] Can enjoy for your private use. (môžete použiť pre vlastnú potrebu).

[YES] Can add your name as the author. (môžete zmeniť meno autora na vaše).

[YES] Can be compiled into a report or eBook. (obsah môže byť použitý pre report, alebo eknihu).

[YES] Can be used on your blog or in autoresponders. (obsah môže byť použitý pre váš blog, alebo email marketing).

[YES] Can be added to paid membership sites. (if rewritten by more than 50%). (obsah môže byť použitý pre platené

lenské stránky, v prípade že viac ako 50% obsahu bude zmeneného).

[YES] Can be recorded into audio content. (obsah môže byť nahratý do audio formátu).

[YES] Can be published in print. (obsah môže byť publikovaný v tlači). [NO] Can offer Private Label Rights. (produkt nemôžete ďalej predávať s PLR licenciou).

[NO] Can offer Master Resell Rights. (produkt nemôžete ďalej predávať s MRR licenciou).

[NO] Can offer Resell Rights. (produkt nemôžete ďalej predávať s Resell Rights licenciou).

[NO] Can be sold on Auction sites. (produkt nemôžete predávať na aukčných portáloch).

[NO] Can be sold from a PLR store. (produkt nemôžete predávať na PLR portáloch).

Toto je PLR licencia pre nejaký textový obsah. Je to v angličtine(s prekladom), ale takúto licenciu môžete vytvoriť v každom jazyku. Ide iba o to aby ste definovali práva pre váš produkt. Nikde nie je presné definované čo presne má obsahovať licencia, takže je to na vás.

PLR produkty môžete potom predávať sami, prostredníctvom vášho webu, alebo ich vytvárať pre niekoho iného, napríklad firmy, alebo marketérov, ktorí ich použijú pre svoj biznis.