23 mája, 2023

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Na Webstránke S Plateným Členstvom

Tento spôsob je jeden z najlepších spôsobov ako zarábať peniaze na internete. Je to podobný model, ako je model kde návštevník webu má prístup iba k časti obsahu a k celému obsahu až po zakúpení predplatného, ale v tomto prípade je vaša webstránka vyrobená iba za účelom prístupu ku plateným informáciam.

Tak ako keď predávate kurz, seminár, alebo knihu, ale v tomto prípade si vaši zákazníci kúpia produkt vo forme prístupu na webstránku.

Pri tomto spôsobe máte tri možnosti:

  1. Umožniť ľuďom prístup ku všetkým informáciám, alebo produktom za jednorázovú platbu. V tomto prípade nemusíte pravidelne pridávať na stránku nový obsah. Stačí ho vytvoriť raz.
  2. Obsah, ktorý bude zákazník odoberať určité časové obdobie, napríklad 12 týždňový kurz, ktorý bude rozdelený do troch mesiacov (4 časti každý týždeň), za ktorý zákazník bude platiť poplatok v nejakých intervaloch (napr. Mesačne).
  3. Časovo neobmedzený obsah, ktorý zákazník dostáva pokým je členom vašej stránky. V tomto prípade na stránku musíte pravidelne pridávať nový obsah.

Platený prémiový obsah môžu byť články, eknihy, video príručky, alebo kurzy, ale aj informácie v podobe emailového spravodaja, alebo prístup k nejakej službe.

Nemusíte sa zameriavať iba na informácie, alebo digitálne produkty. Zákazník môže získavať počas členstva aj normálny fyzický tovar, napríklad za lepšie ceny ako v bežnom obchode pri jednorázových nákupoch.

Infoprodukty sú však najlepšie, pretože sú nenáročné na výrobu, distribúciu a v dnešnej informačnej dobe je po nich dopyt.

Kľúčom k úspechu pri tomto biznise je kvalita. Musíte ponúkať skutočne hodnotné informácie, alebo produkt či službu, ku ktorým zákazník získa po zaplatení prístup.

Ak chcete aby bol tento biznis profitabilný z dlhodobého hľadiska je veľmi dôležité, aby bol zákazník spokojný s tým čo dostáva, aby zostal platiacim členom vašej členskej stránky čo najdlhšie.

Ako začať s tvorbou členskej webstránky a predajom

Samozrejme je ako vždy dôležitý výber správnej oblasti na ktorú sa zameriate. Táto oblasť by mala byť vhodná na predaj produktov, alebo služieb a malo by v nej byť dosť potenciálnych zákazníkov.

Najlepšie oblasti sú také v ktorých má nejaký problém množstvo ľudí. Ideálne oblasti pre predaj infoproduktov sú zdravie, peniaze, vzťahy a záľuby. Samozrejme existuje aj množstvo iných profitabilných tém na ktoré sa môžete zamerať.

Na vytvorenie členskej webstránky môžete použiť buď wordpress (áno, wordpress sa dá použiť na vytvorenie akejkoľvek webstránky) s použitím pluginu ako napríklad Memberwing, alebo Easypaypal. Tých pluginov je naozaj veľké množstvo, stačí pohľadať na internete.

Druhým, kvalitnejším riešením určeným priamo na vytvorenie členskej webstránky, ktoré vám odporúčam použiť je Kajabi. Je to síce drahšie riešenie, ale viete, že máte 100% kvalitnú platformu určenú práve pre členské webstránky.

Keď budete mať vašu stránku pripravenú, jediné čo musíte urobiť je ju propagovať ako normálny produkt, alebo službu.

Na Slovensku nie je tento model veľmi známy, ale to je dobre, pretože sa s ním môžete presadiť vo veľa oblastiach.