13 augusta, 2022

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Predaj Fotografií Ako Spôsob Zárobku

Vedeli ste, že môžete zarábať peniaze predajom vašich fotografií, alebo obrázkov? Keď máte talent na fotografovanie, alebo vytváranie kvalitných obrázkov, môžete tým zarobiť peniaze aj bez toho, aby ste čakali na zakázku. Keď radi cestujete a fotografujete môžete vašu záľubu premeniť na zaujímavý príjem.

To isté platí, keď máte talent na vymýšľanie a vytváranie významových fotografií, alebo obrázkov. Čo myslíte odkiaľ berú portály, alebo aj reklamné agentúry fotografie, alebo obrázky? Väčšina ich kupuje buď priamo od ľudí, ktorí sa tým živia, alebo z portálov, ktoré sprostredkúvajú ich predaj.

Na internete je niekoľko portálov na ktorých môžete kúpiť profesionálne fotografie, alebo obrázky o ktorých si povieme neskôr. Fotografie alebo obrázky sú však od ľudí, ktorí im ich buď predali, alebo ktorí ich cez nich predávajú za províziu.

Je veľa portálov, ktoré vaše fotografie kúpia, alebo cez ktoré ich môžete začať predávať. Samozrejme však musíte mať kreatívne a kvalitné fotografie o ktoré budú mať ľudia záujem.

Kľúčom k úspechu je vytvoriť fotografie, alebo obrázky, ktoré môžete predať. Aké to sú? Všimnite si, aké ilustračné fotografie, alebo obrázky používajú rôzne portály ku článkom. Existuje milión tém, ku ktorým denne treba ilustračné obrázky.

Kreativita je len na vás, ale môžete napríklad vytvoriť kvalitnú fotografiu psa ako vo vzduchu chytá lietajúci tanier a určite o ňu bude mať záujem nejaký web, ktorý sa zaoberá psami. Alebo fotografiu študentov o ktorú môžu mať záujem tisíce webov, ale kľudne aj ministerstvo školstva:-). To isté platí o ilustračných obrázkoch, ktoré denne potrebujú ľudia na svoje blogy a weby.

Ako začať:

Začnite tým, že navštívite stránky, ktoré predávajú fotografie a obrázky a pozrite si čo predávajú. Môžete si urobiť predstavu o čo majú ľudia záujem a zobrať si inšpiráciu.

Medzi najznámejšie portály patria iStockPhoto: http://www.istockphoto.com, Shutterstock: http://www.shutterstock.com, BigStockPhoto: http://www.bigstockphoto.com, alebo Fotolia: http://www.fotolia.com.

Na týchto portáloch môžete zároveň aj začať vaše fotografie predávať. Každý portál má iné podmienky, na niektorých zarobíte pevnú čiastku za každé stiahnutie fotografie, napríklad 50 centov a niektoré si berú províziu v percentách z ceny, napríklad 20, alebo 50% z ceny fotografie pri každom stiahnutí.

Predajom fotografií môžete zarobiť slúšné peniaze, ale musíte vyrábať maximálne kvalitné fotografie, o ktoré budú mať ľudia záujem. Tým nemyslím len kvalitu samotnej fotografie, ale aj kvalitu kreativity. Zamerajte sa skôr na fotografie, ktoré potrebujú webmajstri, alebo blogeri na ich webstránky ako ilustráciu ku článkom.

Ak je fotografia vaše hobby a chcete sa tým živiť, predaj vašich fotografií cez tieto portály môže byť najlepší spôsob ako zarobiť peniaze na internete a ako rozbehnúť kariéru profesionálneho fotografa.

Časová náročnosť: 2

Profitabilita: 2-5