31 marca, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Zarábajte Ako Grafický Dizajnér

Každý majiteľ webstránky, alebo akéhokoľvek internetového biznisu potrebuje grafiku. Logá, šablóny pre webstránky, pozadia na sociálne siete, obrázky, ikony, reklamné bannery, ale aj rôzne iné veci ako napríklad grafiku pre ebook. Koľko ľudí a firiem má webstránky a potrebuje kvalitnú grafiku? Čím ďalej tým viac. Koľko z nich vie pracovať s programami ako photoshop a vytvoriť profesionálnu grafiku? Iba málo z nich. Takže grafické služby sú a vždy budú potrebné.

Možno si vravíte, že ani vy neviete pracovať s photoshopom, alebo inými grafickými softvérami. V skutočnosti to nie je až také ťažké. Dôležité je chcieť a mať na tvorbu grafiky aspoň trochu talentu. Poznám ľudí, ktorí sa naučili profesionálne upravovať s photoshopom fotografie, alebo vytvárať grafiku behom krátkej doby a zarábajú s tým peniaze. Ja sám som sa naučil základy behom niekoľkých dní. Napríklad na youtube môžete nájsť veľa podrobných návodov na prácu nielen s photoshopom, ale aj s inými softvérami. Existuje veľa softvérov na vytváranie log, obrázkov, alebo upravovanie fotografií, ale asi najlepší a najuniverzálnejší je photoshop. Ak s ním viete, alebo sa naučíte pracovať a vytvárať kvalitnú grafiku, môžete tým začať zarábať peniaze.

Ako začať:

Vytvárajte si grafiku pre seba, alebo aj pre zákaníkov a začnite si budovať referencie. Ak máte dosť času, môžete ponúknuť vaše služby zadarmo a vytvoriť si tak referencie. Svoje služby môžete ponúknuť na diskusných fórach, ktoré som už spomínal, alebo aj na iných portáloch kde je chodia ľudia, ktorí by o vaše služby mohli mať záujem. Napríklad www.zajtra.sk.

Keď to myslíte vážne vytvorte si vlastnú profesionálnu webstránku, ktorá vás bude predávať a ktorú ľudia budú môcť nájsť na internete a začnite ju propagovať.

Keď vás baví grafika, alebo vytváranie obrázkov, ktoré sa dajú použíť na webstrákach, nemusíte sa starať o zháňanie zákazníkov a nemusíte mať ani webstránku, ale môžete ich začať rovno predávať cez portály, ktoré sa zaoberajú predajom fotografií, alebo obrázkov. To je ale ďalší spôsob, ako zarobiť peniaze cez internet.

Časová náročnosť: 2

Profitabilita: 2-4