30 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Začať Zarábať Poskytovaním IT Služieb

Tento spôsob je podobný ako predchádzajúci, ale s tým rozdielom, že namiesto poskytovania jednoduchej služby ako je vkladanie stránok do katalógov, alebo plnenie webstránok, poskytnete technicky náročnejšie služby, ktoré sú náročné aj pre veľa internetových podnikateľov a ktoré sami nevedia, alebo nechcú robiť.

Môžu to byť rôzne technické záležitosti ako inštalácie softvérov, upgradovanie webov na cms systémoch, vytvorenie, alebo úpravy videí, úpravy webstránok, technické záležitosti na profiloch na sociálnych sieťach a podobne. Skrátka všetky technické záležitosti okolo webstránok a internetovej prezentácie.

Na tento spôsob potrebujete samozrejme byť v danom odbore profesionál a poskytovať veľmi kvalitné služby. Koniec koncov, len tak si vytvoríte portfolio klientov a dobré meno.

Čo ma ale napadlo je to, že na trhu je miesto pre túto technickú službu vo forme niečoho ako je hodinový manžel mimo internetu. Je to opravár na počkanie, ktorého zavoláte keď sa vám pokazí syfón, alebo keď potrebujete opraviť splachovanie na záchode a podobné drobnosti, ale vy to neviete opraviť a nechcete kôli tomu zháňať firmu a čakať kým budú mať čas.

Ak náhodov neviete o čo ide, tak pozrite do Google. Takýto technický servis by sa určite mohol uchytiť, keďže počet ľudí, ktorí majú webstránky sa zvyšuje, zvyšuje sa aj technická náročnosť, ale zároveň sa aj priamoúmerne znižuje počet tých, ktorí sa skutočne vyznajú v technologicvkých záležitostiach, ktoré s tým súvisia.

Samotné služby by ani neboli ničím výnimočné, pretože na trhu je veľa firiem, ktoré tvoria webstránky a na ktoré sa môžete obrátiť v prípade keď máte nejakú technickú požiadavku, ale stojí to veľa a väčšinou vám to neurobia hneď na počkanie. A ešte som nevidel niekoho, kto by poskytoval takýto servis ako hodinový technik, alebo hodinový geek. Myslím, že to určite má perspektívu tak ako hodinový manžel vo veľkom meste.

Ak by som bol viac technicky zameraný, určite by som robil práve tento servis štýlom hodinový geek:-) Ak sa rozhodnete pre tento spôsob, neváhajte ma osloviť, možno budem vašim prvým zákazníkom:-)

Ako začať

Už len samotný nápad má dobrý potenciál aby sa o ňom dozvedelo dosť vašich potenciálnych klientov na internete prostredníctvom blogov, sociálnych médií, alebo odporúčaní ľudí. V každom prípade potrebujete kvalitnú webstránku, ktorú ľudia nájdu, nájdu na nej informácie o vašich službách a ktorá vás bude reprezentovať.

Vytvorte si prezentáciu na internete, na sociálnych médiách a začnite svoje služby propagovať. Dajte o sebe vedieť na diskusných fórach ako webtrh.cz, webdeal.cz, weboit.sk, domainer.sk, forum.seochat.sk, alebo porada.sk a iné. Poskytujte kvalitné služby a postupne budujte vašu značku a vzťahy s klientami.

Časová náročnosť: 1

Profitabilita: 3-5