5 mája, 2022

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Na Fiverr, Jaspravim

Fiverr.com, alebo podobná verzia v slovenčine jaspravim.sk je výborný spôsob ako zarobiť nejaké peniaze rýchlo. Na týchto stránkach môžete ponúknuť svoje služby-ako napríklad napríklad písanie článkov, tvorbu videí, tvorbu log, preklady, propagovanie webstránok na socálnych médiách, alebo youtube, výrobu štrikovaných svetrov, lekcie z francúzčiny alebo čokoľvek čo vás napadne a za čo sú ľudia ochotní zaplatiť. Medzi fiverom a jaspravim je trochu rozdiel. Jaspravim.sk je stále rozbiehajúci sa portál, je trochu konzervatívnejší (nenájdete tam také rôznorodé ponuky ako na fiverr.com) a môžete ponúkať jednorázové služby až do hodnoty 100 eur.

Fiverr je už zabehnutý portál a nájdete tam najrôznejšie ponuky, veď sa pozrite sami. Na fiverri môžete ponúkať vaše služby iba za 5 dolárov (hocičo čo ste ochotní urobiť za 5 dolárov)

Peniaze môžete na obidvoch stránkach zarobiť v podstate dvomi spôsobmi. Ten prvý je klasický tak, že ponúknete nejakú unikátnu službu a keď niekoho zaujme, objedná si ju u vás vy ju urobíte a zarobíte peniaze. Keď budete robiť niečo za 5 dolárov, alebo podobné nízke sumy, uistite sa, že ponúkate službu, ktorá môže byť uskutočnená behom chvíľky. Nevymieňajte čas za peniaze, ale pokúste sa zarobiť peniaze tým, že ponúknete zaujímavú, ale jednoduchú službu, ktorú urobíte za 5-10 minút. Môžete ponúknuť hocičo čo viete robiť, ale môžete si takisto vymyslieť hocičo čo môže zaujať ľudí. Kreativite sa medze nekladú, veď sa pozrite na fiver.

Druhým spôsobom ako môžete použiť fiverr, alebo jaspravim je buď budovanie nového biznisu, alebo získavanie zákazníkov pre existujúci biznis. Ak máte nejaké špecifické zameranie napríklad na programovanie, alebo internetový marketing, alebo viete vytvárať prezentácie ponúknite ich na týchto stránkach za menšiu sumu ako je bežné a získavajte postupne nových zákazníkov s ktorými začnete spolupracovať. Čo môžete urobiť je to, že keď dostanete cez fiverr, alebo cez jaspravim nejakú zakázku, nemusíte ju urobiť vy, ale môžete ju posunúť ďalej a proces tak automatizovať. To musí byť však služba, ktorá sa dá posunúť niekomu inému, nie niečo ako lekcia francúzštiny.

Ako začať:

Ponúknite originálnu a zaujímavú službu o ktorú budú mať ľudia záujem. Inšpiráciu si môžete zobrať z fiverr, ale ak budete ponúkať služby na slovensku, tak musíte počítať s tým, že slovenský trh je o dosť iný a o čo majú záujem ľudia napríklad v usa u nás nemusia. V každom prípade aj na fiver aj na jaspravim sa musíte odlíšiť od ostatných.

Vytvorte si nejaké referencie a ukážte ich potenciálnym zákazníkom napríklad prostredníctvom screenshotu z vášho monitora, ktorý umiestnite ku vašej ponuke.

Pokúste sa celý proces čo najviac automatizovať tým, že “zakázku“ ktorú získate niekomu posuniete ako sprostredkovateľ alebo keď sa dá, tak tým, že budete ponúkať službu, pre ktorú sa dá vytvoriť šablóna. Napríklad ponúknite vytvorenie kurzu ktorý vám stačí vytvoriť raz a potom už ho môžete ponúkať dookola, napríklad vo forme videa.

Dôležitou vecou je takisto vytvorenie vhodného nadpisu,ktorý zaujme pozornosť a tiež detailu vašej ponuky, pretože to sú dve veci, ktoré vám dajú “zakázku“. Experimentujete, skúšajte a vylepšujte váš “inzerát“ pre čo najlepšie výsledky.

Časová náročnosť: 1-3

Profitabilita: 1-2