5 mája, 2022

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Písaním

Nájsť kvalitného copywritera, alebo človeka ktorý vie kvalitne písať je dosť problém. Väčšina internetových biznisov potrebuje kvalitné texty, ale zohnať človeka, ktorý vie vytvoriť skutočne kvalitné texty, alebo články zo všetkým čo to obnáša je problém zohnať. Aj keď sa na internete dajú nájsť rôzne ponuky “copywriterov“ aj za minimálnu cenu, vždy je vysoký dopyt po kvalitných autoroch, ktorí vedia kvalitne písať.

O čo je záujem?

-Reklamné, marketingové texty

-vytváranie popisov produktov, napríklad pre eshopy

-tématické texty pre webstránky

-články pre blogy, firemné, alebo aj súkromné

-pr články do katalógov

-eknihy, publikácie, alebo iné dokumenty

-rôzne iné texty, napríklad pre emailový marketing atď.

Ak si myslíte, že vás písanie baví, ale najlepšie ak veľa píšete a viete, že viete dobre písať a chcete sa v tom zlepšovať, tak práve písanie môže byť vašim spôsobom ako zarábať extra peniaze z domu, alebo kľudne na tom postaviť svoj profesionálny internetový biznis. Po kvalitných textoch je a bude dopyt.

Ako začať?

Napísať, alebo vytvoriť nejaký text, alebo článok nie je problém pre veľa ľudí. No len málokto si uvedomuje rozdiel medzi textom od človeka, ktorý vie niečo napísať a od profesionálneho copywritera, alebo blogera. Niekedy musia byť texty optimalizované pre vyhľadávače, inokedy majú za úlohu predávať, alebo priviesť návštevníka webstránky ku nejakej akcii a často aj jedno aj druhé. Profesionál musí vedieť odhadnúť čo klient potrebuje a dodať mu kvalitné texty na mieru. Profesionálne texty by mali byť vytvorené pre zákazníka klienta a nie pre klienta.

Ak máte radšej predaj a marketing, tak sa zamerajte na copywriting(texty, ktoré majú za úlohu predávať). Ak vás baví písať články, môžete zvážiť tvorbu článkov pre blogy ako freelancer, alebo si vytvoriť vlastný blog. V každom prípade keď sa chcete živiť písaním, tak by ste určite mali mať svoj vlastný blog alebo webstránku.

Začnite tým, že sa uistíte, že viete čo kvalitné písanie obnáša. Vytvorte si blog a začnite veľa písať. Učte sa a svoje písanie vylepšujte. Najlepšie môžete propagovať vaše písanie na vlastnom blogu. Potrebujete však aj iné referencie, takže začnite pracovať na nich.

Vaše služby môžete začať propagovať na miestach, na ktoré chodia ľudia, ktorí potrebujú texty pre webstránky čiže napríklad diskusné fóra, ktoré som už spomínal v predošlých spôsoboch. Buďte kreatívny nielen v písaní, ale aj v propagácií vašich služieb a budujte svoje meno-značku a vzťahy s klientami a ostatnými blogermi a copywritermi.

Môžete napríklad pridať vašu ponuku na stránku jaspravim.sk, alebo existujú aj centrá, kde môžete začať zarábať písaním okamžite ako napríklad placla.cz, alebo postsgenius.cz, ale sú to české weby. O podobnej službe na slovensku zatiaľ neviem.

Časová náročnosť: 1

Profitabilita: 2-3