31 marca, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Peniaze na Youtube

Ak sa vám zapáčila myšlienka zarábať peniaze na internete bez webstránky, ale písanie článkov nie je nič pre vás, potom môže byť pre vás ideálnym zdrojom príjmu publikovanie videí na youtube.com. Video je dnes najobľúbenejší obsah na internete. Aj preto je youtube jedna z najnavštevovanejších web stránok na svete.

Veľkou výhodou tohto spôsobu je to, že dopyt po kvalitnom video obsahu je vždy vysoký. Kvalitné videá vytvára iba málo internetových marketérov, takže v tejto oblasti neexistuje veľká konkurencia.

Pri tomto modeli môžete zarábať peniaze dvomi spôsobmi. Tým prvým je vytváranie a publikovanie originálnych videí na vašom kanáli na Youtube. Následne sa môžete zapojiť do partnerského programu Youtube (Všetko nájdete v nastaveniach vo vašom konte) a po schválení vášho účtu môžete zarábať podiel zo ziskov zo zobrazovaných reklám pri vašich videách. Samozrejme to koľko zarobíte je priamoúmerné návštevnosti vašich videí. Na to aby ste si vytvorili týmto spôsobom nejaký zmysluplný zdroj príjmu, potrebujete produkovať skutočne kvalitné videá, respektíve také, ktoré ľudia chcú sledovať a hlavne často.

 

Druhým spôsobom je propagácia produktov iných ľudí, alebo firiem. Môžete využiť affiliate marketing podobne ako v predchádzajúcom spôsobe s článkami, ibaže namiesto článkov vytvárate videá pre Youtube.  Najlepšie sú videá s recenziami affiliate produktov, alebo služieb. Hodnotenia môžete vytvárať pre rôzne affiliate produkty od softvérov, cez kurzy, eknihy až po  služby ako napríklad webhosting, ktoré majú affiliate program.

Napríklad vytvoríte video v ktorom urobíte recenziu webhostingu, alebo ukážete ľuďom ako používať webhosting a do popisu videa (pod videom) umiestnite váš affiliate odkaz na ktorý odkážete ľudí. Keď si človek, ktorého ste poslali kúpi produkt, alebo službu, vy zarobíte províziu z predaja.

Tento spôsob má tú istú výhodu, ktorú som už spomínal pri stránkach s hodnoteniami produktov, že ľudia, ktorí vyhľadávajú recenzie sú často aj zákazníci pripravení nakupovať.

Prostredníctvom videa môžete vytvárať recenzie lepšie, jednoduchšie a môžete ľuďom ukázať výhody, alebo funkcie aj prostredníctvom záberu z vašej obrazovky. Navyše videá, ktoré natočíte a umiestnite na youtube môžete publikovať tiež na vašom blogu.

 

Ako začať:

Na to aby ste zarobili peniaze týmto spôsobom nemusíte mať žiadne profesionálne vybavenie. Potrebujete mať iba kameru, webkameru, alebo softvér na nahrávanie obrazovky (záleží na aký typ videa sa zameriate) a program na úpravu videí.

Môžete vytvoriť video vás cez webkameru, môžete vytvoriť animované video s použitím goanimate, animoto , alebo prezentácie zo sliderocket a videá z vašej obrazovky. Najlepší softvér je na to camtasia, ktorý má zaujímavé funcie a môžete vytvárať kvalitné videá, ale je to dosť drahý softvér.

Existujú aj iné alternatívy, ktoré sú zadarmo a postačujú na vytváranie videí z obrazovky. Asi najlepší je camstudio, alebo Jing. S týmito nástrojmi máte veľa možností ako vytvoriť kvalitné video. Najlepšie na tom je to, že práca s nimi je jednoduchá aj pre začiatočníka.

V prípade že vám nerobí problém angličtina odporúčam http://www.thevideoboss.com , je to kurz s ktorým sa naučíte vytvárať profesionálne videá s ktorými zarobíte peniaze.

Vyberte si oblasť na ktorú sa chcete zamerať a nájdite vhodné affiliate produkty, ktoré budete hodnotiť, alebo propagovať. Vytvorte viacero kvalitných videí pre produkty, alebo služby z danej oblasti, tak aby ste získali väčšiu návštevnosť.

Tento spôsob môžete skombinovať spolu s predchádzajúcim s článkami a preposielať tak návštevnosť medzi webmi. Napríklad z článku odkážete aj na vaše video na youtube. Získate tak väčšiu návštevnosť a zarobíte viac peňazí.