31 marca, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Extra Spôsoby Ako Zarobiť S Vašim Webom

V predošlom článku sme si povedali ako môžete na vašej webstránke zarábať peniaze. V tomto článku sa dozviete ako profitovať z vášho webu aj nepriamo.

Ako som už spomenul, váš web môžete použiť aj ako nástroj, vďaka ktorému môžete zarobiť peniaze nepriamym spôsobom. Robia to hlavne firmy, alebo ľudia ktorí poskytujú nejaké služby, alebo predávajú produkty.

Použite webstránku ako marketingový nástroj

Váš blog v tomto prípade použijete ako marketingový nástroj na propagáciu prémiových služieb, alebo produktov. Môže to byť v podstate hocičo od písania, tvorby webstránok, alebo iných služieb, blogom môžete propagovať semináre, školenia, kurzy, alebo predávať iné vlastné produkty.

Ide o to, aby obsah, ktorý uverejnite na vašom blogu zadarmo slúžil ako privádzač cielenej návštevnosti a predával za vás vašu službu, alebo produkt.

Ak napríklad poskytujete službu ako tvorbu webstránok, na vašom blogu môžete publikovať články o rôznych témach v tejto oblasti. Keď na vašu webstránku príde cielený návštevník, ktorý potrebuje s niečim pomôcť, alebo vyriešiť problém v danej oblasti, je pravdepodobné, že bude mať záujem aj o vaše služby.

Takže aj keď na vašej webstránke nebudete mať žiadnu reklamu a ani ju nebudete monetizovať inými spôsobmi, aj tak vám môže zarábať peniaze takýmto nepriamym spôsobom.

Predaj webu

Jeden z istých spôsobov ako zarobiť peniaze s vašou webstránkou je jej predaj. Ja som vytvoril, alebo kúpil a neskôr predal už niekoľko webov. Čím vyššiu návštevnosť bude mať vaša webstránka a čím viac bude zarábať, tým za viac ju môžete predať.

Keď bude mať váš web určitú históriu, návštevnosť a zisky, môžete ho predať aj za niekoľko tisíc eur. Preto je dobré budovať webstránku na vlastnej doméne a nie na doméne zadarmo od nejakej spoločnosti (wordpress.com, blogger.com…). Webstránke vybudujete históriu, značku, zisky a pri predaji bude mať oveľa vyššiu hodnotu.

Ak sa rozhodnete predať vašu webstránku, alebo blog, môžete tak urobiť prostredníctvom portálov ako napríklad webtrh.cz, webdeal.cz, forum.seochat.sk, prípadne cez rôzne iné inzertné portály, alebo internetové bazáry.

Zhrnutie monetizácie

Vašu webstránku nemusíte monetizovať len jedným, alebo dvomi spôsobmi a môžete skombinovať toľko spôsobov, koľko sa dá aby ste čo najviac využili potenciál vašej webstránky. Ale… Nie je dobré to s monetizáciou preháňať.

Ak máte vytvorený plán, tak potom viete aký účel má vaša stránka plniť a podľa toho by ste ju mali aj monetizovať. Ak to preženiete a budete sa z nej chcieť dostať maximum, môže to mať kontraproduktívny následok.

Dobrým príkladom úspešného webu je blog stevea pavlinu (http://www.stevepavlina.com), ktorý som už spomínal v predošlej časti. Vidíte tam nejaké reklamy? Nie. Ale táto webstránka zarába niekoľko desiatok tisíc dolárov mesačne. Peniaze zarába hlavne z darov od ľudí a pomocou affiliate marketingu (odporúča produkty iných ľudí za čo získa províziu z predaja).

Tento web nepôsobí ako jedna veľká reklama, ale naopak pôsobí ako web, ktorý je vytvorený pre ľudí a nie pre zarábanie peňazí. Aj Steve Pavlina povedal že na jeho webe by mohol zarábať oveľa viac keby na neho nasadil rôzne druhy reklamy, alebo monetizácie, ale práve to že to nerobí mu pridáva na hodnote pre ľudí.

V každom prípade, teraz viete ako môžete na vašej webstránke zarobiť peniaze a aké spôsoby použijete je iba na vás. Najlepšie je, keď webstránka plní svoj účel – prináša hodnotu pre ľudí, a popri tom aj zarába peniaze.