29 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

6 Spôsobov Ako Zarobiť Vlastným Autom

Za vaše auto ste zaplatili tisíce eur a uvedomujete si, že každým rokom jeho hodnota rýchlo klesá. Možno ste vaše auto prestali používať a pozeráte sa ako stojí zaparkované na ulici, alebo v garáži a pýtate sa otázku: „Ako s mojim autom môžem zarobiť peniaze, alebo ako ho využiť, aby sa moja investícia do neho vrátila?“

Existuje niekoľko spôsobov ktorými môžete zarobiť peniaze vlastným autom. Tu je 6 celkom reálnych:

1. Prenajmite vaše auto

V prípade, že vaše auto často nepoužívate, môžete ho prenajať a zarobiť na tom peniaze. Samozrejme tým, že vaše auto budete prenajímať cudzím ľuďom a bude sa sním viac jazdiť, bude rýchlejšie strácať na hodnote. Preto je dôležité počítať s týmto faktom a spočítať si, či sa vám to oplatí.

Ak sa rozhodnete auto prenajať, môžete uverejniť vašu ponuku na inzertných portáloch, vytvoriť si vlastnú webstránku, alebo sa skúsiť dohodnúť na spolupráci s nejakou autopožičovňou.

2. Zdieľajte jazdu s inými

Asi najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob ako si privyrobiť s vašim autom je zdieľať jazdu s inými ľuďmi. Obzvlášť keď jazdíte častejšie a dlhšie trasy medzi mestami. dokáže vám to pokryť náklady na palivo a ak zoberiete viac ľudí, možno zarobiť aj niečo navyše. A ak máte radi spoločnosť, potom je to pre vás plus. Asi najlepším spôsobom ako nájsť spolupasažierov na zdieľanie jazdy je použiť službu ako je blablacar.sk.

3. Umiestnite na auto reklamu

Možno máte nový mercedes a možno starý trabant ako na obrázku vyššie. V každom prípade ak s vašim autom často jazdíte, alebo ho dokážete zaparkovať na frekventované miesto, potom reklama na vašom aute môže byť zaujímavým spôsobom extra zárobku. Skúste vytvoriť ponuku na inzertnom portáli, alebo osloviť nejakých inzerentov priamo s vašou ponukou, alebo kreatívnym nápadom.

4. Pracujte s vašim autom ako kuriér, alebo taxikár

V dnešnej dobe zdieľanej ekonomiky sa darí spoločnostiam ako Uber, pretože nemusia investovať státisíce eur do nákupu vlastných vozidiel, ale poskytujú možnosť každému kto má vlastné auto, vodičský preukaz a spĺňa určité podmienky sa stať taxikárom s vlastným autom. Je to win-win, pretože ako šofér sa nestaráte o zákazky, pretože tie dostávate cez aplikáciu od Uberu, alebo inej spoločnosti a iba jazdíte a zarábate peniaze.

Druhou možnosťou zarábania jazdením s vlastným autom je byť kuriérom pre kuriérsku spoločnosť, alebo donáškovú službu s jedlom. Týchto ponúk je v dnešnej dobe dosť a stačí si ich vyhľadať cez Google, alebo pracovných portáloch, prípadne priamo osloviť konkrétnu spločnosť.

5. Predajte vaše auto a kúpte si lacnejšie

Asi nikto nechce skočiť z kaluže do blata, ale ak potrebujete peniaze rýchlo a zároveň potrebujete mať aj auto, možno práve táto možnosť môže prichádzať do úvahy. Predaj auta väčšinou nie je veľmi rýchla záležitosť ak ho chcete predať za trhovú cenu. Môže to trvať týždne, ale aj mesiace. Ak sa vám ale podarí predať vaše auto výhodne, môžete si obratom kúpiť iné za menej a rozdiel v predajnej a kúpnej cene je váš zárobok.

Pri tomto spôsobe vlastne ide skôr o šetrenie ako zarábanie na vašom aute. Možno nie najlepší spôsob ako zarobiť s vlastným autom, ale je to jedna z možností a všetko čo potrebujete je iba nastavenie myslenia a zahodenie ega : )

6. Predajte vaše auto a kúpte si drahšie

Ak dokážete vaše auto kúpiť a obratom predať výhodne a urobiť to niekoľko krát za sebou, potom s vašim autom dokážete zarobiť peniaze. Týmto spôsobom zarábajú obchodníci s autami a autobazáre.

Samozrejme kúpiť lacnejšie a predať drahšie dokážete len ak máte s autami dostatočné množstvo skúseností a poznáte automobilový trh. Pre laika to môže byť aj stratový biznis, takže túto možnosť treba dobre zvážiť. Ak však dokážete vaše auto predať za viac ako za koľko ste ho kúpili, potom ste na ňom zarobili. Za skúšku nič nedáte. Následne môžete kúpiť drahšie auto výhodne a znovu sa ho pokúsiť predať za viac. Možno behom roka vymeníte staršiu Fábiu za novšie BMW 🙂

S vašim autom pravdepodobne nezarobíte milión eur, ale možno niektorý z týchto spôsobov zárobku bude pre vás vhodný a umožní vám vytvoriť si celkom zaujímavý pasívny, bočný a možno aj hlavný príjem.

Fotografia z webu: https://www.casopismetropola.sk/