30 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Obchodovaním s Doménami

Podobne ako môžete obchodovať s webstránkami, môžete obchodovať aj s doménami. Domény sú internetové adresy na ktorých sú webstránky umiestnené. Trh s doménami si môžete predstaviť ako trh s pozemkami. A určite viete, že čím lepší je pozemok, tým má vyššiu hodnotu. Hodnota pozemku záleží hlavne aký je to druh pozemku, či má vybudované inžinierske siete, na akom mieste sa nachádza atď. Takisto je to aj s doménami. Domény majú rôzne koncovky-napríklad .sk, .com, .net, .org .info a podobne. Domény s koncovkov .com majú vo všeobecnosti najvyššiu hodnodu zo všetkých. No nie všade, napríklad na Slovensku majú najvyššiu hodnotu domény .sk. Napríklad doména poistenie.sk má vyššiu hodnotu ako doména poistenie.com, alebo poistenie.net, pretože je to slovenská doména zo slovenským slovom a koncovkou.sk. Ale doména insurance.com má mnohonásobne vyššiu hodnotu ako insurance.sk, pretože je to anglické slovo spojené s koncovkou .com.

Hodnota domény záleží aj od toho aké obsahuje slová. Najlepšie sú jednoslovné domény, ktoré obsahujú často vyhľadávaný výraz ako napríklad poistenie, pôžičky, šport, autobazár a podobne.No domény môžu mať vysokú hodnotu aj kôli návštevnosti ktorú majú. Pri doméne to môže byť buď prirodzená návštevnosť, to znamená, že na ňu ľudia idú priamo tak, že ju zadávajú priamo do prehliadača-to sú zvyčajne tie najlepšie jednoslovné domény.

Ako začať:

Pri obchodovaní s doménami je to podobné ako pri obchodovaní s webstránkami. Musíte nájsť takú doménu, ktorá má veľký potenciál a o ktorú bude mať niekto záujem. Napríklad doménu poistenie.sk by ste dokázali predať za niekoľko tisíc eur behom jedného dňa, ale doménu poistenie-poistenia.sk by ste možno nepredali ani za registračný poplatok…

Domény na predaj môžete nájsť na viacerých miestach. Napríklad na kupadomeny.sk, webtrh.cz, sedo.com, alebo auctions.godaddy.com.

Pred tým ako začnete investovať do domén sa uistite, že viete čo robíte. Ja som na doménach najskôr stratil asi 2000 eur, kým som na nich začal zarábať. Ak nemáte veľa skúseností a financií, tak určite nenakupujte veľa domén. Radšej sa zamerajte na investovanie do zopár kvalitných domén. Prečítajte si článok ako si vybrať doménu pre vašu webstránku v ktorom sa dozviete aké kritéria by mala spĺňať dobrá doména a na čo si dať pozor. Aj toto je jedným zo spôsobov ako môžete zarobiť peniaze online a jeho hodnotenie je nasledovné:

Časová náročnosť: 5

Profitabilita: 1-3