31 marca, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Poskytovaním Webových Služieb

Internetový podnikatelia, webmajstri a blogeri sú zaneprázdnení ľudia. Na jednu dôležitú úlohu pripadá 10 menej dôležitých. Profesionálny webmajstri tieto drobné úlohy prenechávajú iným aby mohli pracovať na dôležitejších veciach. Samozrejme aj tieto drobné úlohy sú dôležité, ale pri väčšom biznise jeden človek nemôže robiť všetko. Vy môžete tento servis poskytovať a zarábať na tom peniaze. Jednoducho sa zamyslite nad vecami a úlohami, ktoré musí internetový podnikateľ urobiť a na základe toho ponúknite vaše služby. Vždy bude dopyt po službách ako:

Budovanie spätných odkazov

Vkladanie webstránok do katalógov webstránok

Vkladanie PR článkov do katalógov

Komentovanie na blogoch

Prispievanie do diskusných fór

Plnenie webov/eshopov obsahom

Administrácia webov a iné…

Ako začať?

Zákazky môžete nájsť aj rýchlo, takže nejaké peniaze môžete zarobiť behom jedného dňa, ale ak si chcete vytvoriť stabilnejší príjem a mať stálych zákazníkov, tak to bude trvať dlhšie. Samotná práca je jednoduchá a nepotrebujete na to v podstate žiadne skúsenosti, alebo extra zručnosti.

Navyše si môžete vybrať robiť prácu sám/a, alebo sa stať sprostredkovateľom a iba získať prácu a posunúť ju niekomu inému, napríklad študentom, ktorí si radi privyrobia zopár eur vo voľnom čase popri štúdiu. Na vás je iba zohnať zákazníka a urobiť požadovanú prácu.

Znie to jednoducho, ale až také jednoduché to nie je, pretože na trhu je už v tejto oblasti nejaká konkurencia. Dosť veľa ľudí ponúka podobné služby, pretože sa s nimi dajú zarobiť peniaze pomerne jednoduchým spôsobom a môže to robiť v podstate každý. Preto sa musíte odlíšiť.

V prvom rade by ste si mali ujasniť aké služby chcete poskytovať a vytvoriť si biznis plán. Môžete si vybrať, či sa chcete presadiť na trhu s čo najnižšou cenou, alebo poskytovať kvalitné služby za dobré ceny pre pre klientov, ale aj pre vás, aby ste nerobili za dve eurá na hodinu.

Prvé zakázky môžete nájsť na stránkach ako webtrh.cz, webdeal.cz, weboit.sk, domainer.sk, forum.seochat.sk, alebo aj porada.sk. Môžete tam buď nájsť požiadavky, alebo ponúknuť vaše služby. Najlepšie je ak máte nejaké referencie, takže sa pokúste nejaké získať. Odporúčam vám sa zameriať na poskytovanie kvalitných služieb a budovať dlhodobý vzťah s klientami, či už samostatnými webmajstrami, alebo väčšími firmami. Na to aby ste získali zakázky sa musíte prezentovať, tak, aby o vás ľudia vedeli. Prezentujte svoje služby na internete na miestach, ktoré navštevujú vaši potenciálny klienti. Môžete si vytvoriť vlastnú web stránku, ktorú ľudia nájdu, nájdu na nej informácie o vašich službách a ktorá vás bude reprezentovať. Je to jednoduchý spôsob ako zarobiť peniaze prostredníctvom internetu.

Časová náročnosť: 1-2

Profitabilita: 1-2