30 marca, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Milión Eur (Aj Bez Peňazí)

Snom asi každého človeka je mať dostatok peňazí na spokojný život. Pojem dostatok znamená samozrejme pre každého niečo iné, ale asi taká základná suma z ktorej sa dá žiť pekný život je jeden milión eur. Asi každý si vie predstaviť, čo by robil s miliónom eur.

V tomto článku sa pozrieme na veľmi jednoduché princípy, vďaka ktorým môžete zarobiť milión a to legálne a v relatívne krátkom čase a nemusí to byť problém ani to ak nemáte žiadne peniaze na investovanie.

Ako zarobiť milión teoreticky

Milión eur môže znieť ako veľa peňazí a určite najťažšie je zarobiť ten prvý milión, ale nemusí to byť vôbec nemožné ako si myslí množstvo ľudí. Hlavne v dnešnej internetovej dobe je to oveľa lahšie ako kedykoľvek pred tým.

V prvom rade si treba uvedomiť princíp, na základe ktorého sa zarábajú peniaze. Keď si odmyslíme spôsoby ako zamestnanie, zdedenie majetku, výhru v lotérií, nejaké nelegálne činnosti, alebo parazitovanie na skorumpovaných štátnych zákazkach a podobne, tak sa dostaneme k podnikaniu. To je pre bežných ľudí najlepší spôsob ako sa stať finančne nezávislým.

Podstatou podnikania (ale aj zamestnania) je predaj hodnoty. Hodnota je to, čo si kupujú ľudia, respektíve to, za čo sú ochotný zaplatiť. To znamená, že ak chcete zarobiť peniaze, musíte ľuďom ponúknuť nejakú hodnotu. Napríklad zamestnávatelia platia zamestnancom, pretože vytvárajú hodnotu, ktorú potom môžu predať ďalej zákazníkom aj so ziskovou maržou.

Podnikatelia, alebo firmy vytvárajú hodnotu tým, že predávajú produkty, alebo služby, alebo služby, ktoré sú pre ich zákazníkov hodnotné a za ktoré sú ochotný zaplatiť. Čím vyššia je hodnota vašich produktov, alebo služieb pre zákazníka, tým za viac ich môžete predávať. A ak spojíte vysokú hodnotu s vysokým počtom zákazníkov, potom zarábate veľa peňazí.

Poďme sa pozrieť na jednoduchú matematiku, ktorá nám ukáže čo musíme predať ak chceme zarobiť milión eur.

Produkt za €10 – Potrebujete predať 100,000 kusov (Ak je vaša zisková marža 50%, potom na čistý zisk jedného milióna potrebujete predať 200,000 kusov).

Produkt za €100 – Potrebujete predať 10,000 kusov (Ak je vaša zisková marža 50%, potom na čistý zisk jedného milióna potrebujete predať 20,000 kusov).

Produkt za €1000 – Potrebujete predať 1,000 kusov (Ak je vaša zisková marža 50%, potom na čistý zisk jedného milióna potrebujete predať 2,000 kusov).

Produkt za €10,000 – Potrebujete predať 100 kusov (Ak je vaša zisková marža 50%, potom na čistý zisk jedného milióna potrebujete predať 200 kusov).

Ako zarobiť milión prakticky

Všetka teória je zbytočná, keď ju nepoužijete v praxi. A práve to je problém a zádrheľ, ktorému čelí väčšina ľudí, ktorí zvažujú rozbiehanie podnikania. A to oprávnene, pretože ak nemáte potrebné vzdelanie, potom neviete do čoho vstupujete, neviete, či daný krok je správny, alebo nie a či sa oplatí.

Týmto spôsobom –  pokus-omyl sa učí väčšina začínajúcich podnikateľov, ale iba niektorí sa po prvotnom neúspechu odvážia na ďalšie podnikanie. Samozrejme neúspechu sa dá do veľkej miery vyhnúť ak investujete čas, prípadne peniaze do vzdelania a prípravy podnikania a správne postupy sa naučíte od iných úspešných ľudí.