31 marca, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Peniaze na Affiliate Marketingu

Čo to je affiliate marketing? Affiliate marketing je jeden z osvedčených  spôsobov, ako môžete zarobiť peniaze na internete. Je to spôsob sprostredkovania predaja, pri ktorom sprostredkovateľ(affiliate partner) dostáva určitú províziu za sprostredkovanie predaja, respektíve províziu z uskutočneného predaja, alebo inej akcie. U nás má affiliate marketing niekoľko názvov, pod ktorými ho ľudia poznajú. Affiliate marketing je tiež známy ako partnerský program, alebo provízny program, alebo systém.

Je to jednoduchý systém, ktorý keď je dobre nastavený, získavajú ním obidve strany-obchodník a aj sprostredkovateľ. Funguje to na podobnom princípe ako dropshipping, alebo ešte lepší príklad je realitná kancelária a jej makléri. Maklér je zvyčajne platený od výkonu, čiže od uskutočnených predajov. Presne tak to funguje aj pri affiliate marketingu, iba s tým rozdielom, že affiliate marketing funguje cez internet. Pri affiliate marketingu však nemusíte mať svoj vlastný e-shop (aj keď môžete), ale stačí vám obyčajná webstránka, alebo blog, prostredníctvom ktorého môžete produkty, alebo firmy propagovať.

Ak ste ešte náhodou doteraz o affiliate marketingu nepočuli, tak sa možno pýtate ako to funguje. Affiliate marketing na internete je založený na cookies, čo sú dáta, ktoré dokážu zaznamenať prekliky cez odkaz, alebo banner a zaznamenať uskutočnený obchod, na základe ktorého potom získate províziu z predaja.

Ak sa zapojíte do affiliate programu, získate unikátny link-url, alebo si môžete vybrať banner s vašim unikátnym odkazom. A ak cez tento odkaz pošlete na predajcov web zákazníka, ktorý si niečo kúpi, alebo urobí inú akciu (záleží od affiliate programu), vy za to dostanete určitú províziu. Zvyčajne ide o províziu vo výške od 3 do 20%, ale nájdu sa aj programy, ktoré ponúkajú aj 50% z predajnej ceny. Samozrejme zákazníka to nestojí ani cent navyše, pretože províziu vypláca partnerom obchodník zo svojho zisku.

Výhody affiliate marketingu

– Pomocou affiliate marketingu môžete zarábať peniaze na internete pomerne jednoduchým spôsobom. Množstvo ľudí zarába peniaze sprostredkovaním predaja cez affiliate marketing.

– Prvou a najdôležitejšou výhodou affiliate marketingu je to, že nemusíte mať svoj vlastný tovar, alebo produkt na to, aby ste mohli zarobiť peniaze.

– Nepotrebujete žiadne skladové priestory ani skladové zásoby. Produkty, ktoré propagujete skladuje a doručuje predajca, takže vy sa staráte iba o marketing.

– Nemusíte sa starať o zasielanie tovaru zákazníkovi a ani o žiadne reklamácie. V prípade reklamácií sa vám iba odpočíta z účtu vrátená provízia, ale nemusíte sa starať o celý proces reklamácie.

– Nemusíte riešiť ani zákaznícku podporu, pretože vy iba sprostredkujete obchod, ale nieste predajca produktov, alebo služieb.

– Na to, aby ste začali zarábať peniaze s affiliate marketingom nepotrebujete v podstate žiadne peniaze a je to pomerne nenáročný spôsob zarábania na internete.

– Pre predajcov môže byť affiliate marketing vhodný spôsob, ako dosiahnúť návštevnosť a zvýšiť predaje.

Ako zarobiť peniaze s affiliate marketingom

Existuje viacero spôsobov, ako s affiliate marketingom zarobiť peniaze

1. Nájdite svoje zameranie na trhu

Ak chcete uspieť, musíte začať s tromi základnými krokmi:

Nájdite si správne publikum,
analyzujte problém, ktorému čelí vaše publikum,
vyriešiť ich problémy a pomôžte im dosiahnuť ich ciele.

Ak si nie ste istí, z ktorých produktov a riešení by malo vaše publikum úžitok, mali by ste si urobiť náležitý prieskum. Začnite fórami a webovými stránkami populárnymi vo vašom konkrétnom priemysle. Aké sú najčastejšie otázky a najobľúbenejšie produkty?

2. Staňte sa expertom vo svojom odbore

Keď píšete recenzie výrobkov, mali by ste o nich vedieť viac ako priemerní návštevníci stránok. Nezabudnite uviesť čestný popis a presné informácie. Ak obchodník ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, nezabudnite sa zaregistrovať a otestovať ju.

Môžete začať s produktmi, ktoré používate, ktoré dobre poznáte, a môžete sa podeliť o svoje vlastné skúsenosti. Ak sa rozhodnete vytvoriť webovú stránku od nuly s cieľom affiliate marketingu a téma je pre vás úplne nová, budete musieť venovať veľa času správnemu výskumu. Môže to priniesť vynikajúce výsledky, ale skôr, ako sa do toho ponoríte, najskôr sa uistite, že ste nadšení pre zvolenú tému.

3. Nájdite affiliate programy na propagáciu

Keď už máte vybranú kategóriu produktov, musíte si zvoliť pridružené programy. Môžete sa zaregistrovať do affiliate sietí ako napríklad Dognet.sk, alebo Affilial.com, alebo máte tiež možnosť vyhľadať nezávislé programy prevádzkované jednotlivými obchodníkmi. My odporúčame affiliate network. Nevyberajte si inzerentov iba na základe najvyššej provízie. Existuje niekoľko dôležitých faktorov:

Má obchodník dobrú povesť a predáva kvalitné výrobky? Neradi by ste propagovali značku, ktorá generuje zlé ústne podanie. Nezabudnite, že svoju reputáciu rozširujete aj pri propagácii produktu zákazníkom. Kúpili by ste si ho sami alebo odporučili svojej rodine? Ak spoločnosti nedôverujete, nepropagujte ju. Ak produkt dobre nepoznáte, pozrite sa na webové stránky s recenziami a prečítajte si referencie od ostatných používateľov.
Vyzerá obchodník spoľahlivo? Nechcete propagovať podnikanie, ktoré pravdepodobne nebude na trhu za pár mesiacov.

Zamyslite sa nad ziskovosťou. Dávate prednosť vysokej jednorazovej provízii alebo uprednostňujete zarábanie peňazí na každej platbe, ktorú zákazníci vykonajú? Pri propagácii produktov SaaS sa môže doživotne opakujúca sa provízia javiť z dlhodobého hľadiska oveľa atraktívnejšia. Ponúkajú podobné značky podobné percento? Ako už bolo spomenuté, nepodliehajte veľmi vysokej provízii a rýchlo zbohatnite.

Aký výkonnostný model vám najlepšie vyhovuje? Ak na vašom webe nie je veľká premávka, neočakávajte, že na modeli platby za kliknutie zarobíte. Ak však máte čo i len malú skupinu verných čitateľov, existuje šanca, že si kúpia vami odporúčaný produkt (vtedy by mala byť vaša voľba platba za predaj).

Je tento program bezplatný a musíte byť zákazníkom? Ako funguje doživotný súbor cookie? Budú vaši návštevníci priradení k vášmu pridruženému účtu, ak sa po niekoľkých mesiacoch vrátia na stránky obchodníka?

Skontrolujte zmluvné podmienky týkajúce sa doložiek v zmluve, ktoré považujete za neprijateľné, napr. či je povolené ponúkanie ochranných známok vo vyhľadávačoch.
A čo správy? Budete môcť ľahko sledovať svoje výsledky?

4. Začnite propagovať

Existuje veľa zdrojov prenosu a môžete ich vyskúšať súčasne, aby ste zvýšili svoje šance na zarobenie peňazí:

Transparenty: Prepojenie obrázkov a bannerov s webom obchodníka je to najmenšie, čo môžete pre začiatok urobiť. Zamerajte sa na kvalitu, nie na kvantitu. Jeden dobre umiestnený banner má hodnotu tisíc rozmiestnených po celom webe.
Sociálne médiá: referencie na Twitteri a Facebooku môžu priniesť vynikajúce výsledky, ale môžete vyskúšať aj iné kanály. Pinterest sklamal mnohých používateľov odstránením pridružených odkazov vo februári 2015, aby sa vrátili späť o rok neskôr. Teraz môžete zdieľať fotografie svojich odporúčaných produktov (relevantných pre vaše nástenky!) A obsahovať odkazy pridružených spoločností.
Spravodaje: zhromažďujte e-maily od návštevníkov vašich webových stránok a informujte ich, keď zverejníte nový príspevok.
Recenzie: podeľte sa o svoj osobný názor na produkt. Prečo to považujete za užitočné? Ako to zlepšilo vaše KPI? Návštevníci čítajú recenzie, aby sa dozvedeli niečo nové, a zistili, aké skúsenosti mali iní ľudia s produktom alebo službou.
Porovnávacie príspevky – kto ponúka najvýhodnejšie ponuky? Aký je rozdiel medzi produktom A a produktom B?

Výukové programy: podrobné pokyny a tipy, ako produkt využiť naplno.

Stránka zdrojov: odporučte riešenia, ktoré používate na svojom webe.

Elektronická kniha: ak sa považujete za spisovateľa a máte zaujímavé štatistiky alebo príbehy, ktoré by ste chceli zdieľať, publikujte elektronickú knihu. Svoje pridružené odkazy môžete zahrnúť do textu alebo obrázkov.
Všetko, čo vás napadne: buďte kreatívni a prichádzajte s novými nápadmi. Porovnávací príspevok nemusí obsahovať tabuľku.

Existuje množstvo rôznych spôsobov ako propagovať affiliate programy, ale medzi najlepšie patria sociálne siete (v rámci ich podmienok používania – ak to povoľujú), a samozrejme prostredníctvom vlastnej webstránky.