30 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Si Vytvoriť Pasívny Príjem

Pasívny príjem je príjem, ktorý zarábate aj keď nepracujete. Sú to peniaze, ktoré zarábate bez toho aby ste pre to museli robiť nejakú ďalšiu činnosť. Príkladom pasívneho príjmu sú napríklad štátne dlhopisy, ktoré keď vlastníte, zarábajú vám každý mesiac, alebo štvrťrok peniaze z úrokov a pritom nemusíte robiť nič.

Ďalším príkladom pasívneho príjmu je príjem z webstránky, ktorú raz postavíte, naplníte obsahom, vybudujete jej návštevnosť a potom vám môže zarábať peniaze aj bez ďalšej práce.

Pasívny príjem prináša istotu oproti zamestnaniu, pretože máte istotu, že peniaze budete zarábať stále, bez ohľadu na to či pracujete alebo nie.

Ak je vašou prioritou mať aj čas a aj peniaze a nie vymieňať čas za peniaze, potom je budovanie pasívneho príjmu to na čo sa musíte zamerať.

Vytvorenie pasívneho príjmu vyžaduje väčšinou na začiatku určité úsilie, ale keď urobíte prácu raz, bude vám generovať pasívny príjem mesiace, alebo aj roky bez toho aby ste tomu museli venovať ďalší čas. Potom môžete zarábať peniaze aj počas spánku, zábavy, alebo na dovolenke keď ležíte niekde na pláži…

Konečným cieľom je vytvorenie pasívneho príjmu

Zamyslite sa nad tým. Pasívny príjem je predsa to, čo sa pokúša dosiahnúť v živote väčšina ľudí a pritom si to ani neuvedomujú.

Prečo si šetríte peniaze v banke, alebo na dôchodkovom sporení? Všetci vieme, že príde deň, keď nebudeme môcť pracovať a keď ten deň príde, mali by sme mať zdroj pasívneho príjmu z ktorého budeme žiť. Ináč sa môžeme ocitnúť v nepríjemných finančných problémoch.

Väčšina ľudí sa spolieha na dôchodok. Celý život pracujú v zamestnaní len preto aby mohli žiť a čakajú že na dôchodku budú mať konečne aj dosť času aj pasívny príjem (dôchodok).

Problém je tiež v tom, že ľudia na dôchodku zistia že zrazu majú až príliš veľa času a na staré kolená nemajú čo robiť, ale ešte horšie je to, že zistia aký nízky je v skutočnosti ich dôchodok, takže z neho ledva vyžijú. Veľa ľudí zabúda na cca 3% ročnú infláciu…Takže zaslúžený dôchodok nie je až taká výhra…

Ľudia sa často právajú ako keby si neuvedomovali že majú aj iné možnosti ako chodiť celý život do zamestnania a na konci života si „užívať“ voľný čas na dôchodku. Správajú sa ako keby to bolo nejaké pravidlo, ktoré sa nedá zmeniť. Ale kde je napísané, že musíte čakať do 65-ky na to aby ste mohli žiť z pasívneho príjmu? Prečo to neurobiť už teraz?

 

Internet je ideálny zdroj pasívneho príjmu

Internet je ako stvorený pre vytvorenie pasívneho príjmu, pretože to umožňuje technológia a navyše má veľa možností aj bez toho aby ste museli investovať veľké peniaze a znášať veľké riziko krachu ako je to pri klasickom podnikaní.

Na internete existuje veľa spôsobov ako zarábať pasívny príjem. Prečítajte si napríklad tento článok v ktorom nájdete až 50 spôsobov ako zarobiť na internete. Napríklad web stránka, alebo blog je ideálny zdroj pasívneho príjmu. Mám niekoľko webstránok, ktoré mi zarábajú niekoľko desiatok až stoviek eur mesačne a venujem im dokopy iba zopár hodín mesačne na skontrolovanie a aktualizáciu obsahu.

Existuje niekoľko spôsobov ako môžete na vašej web stránke zarobiť peniaze, ale najlepší je affiliate marketing. Affiliate marketing je propagovanie produktov iných ľudí a keď im privediem zákazníkov, zarobím peniaze na provízií z predaja. Je to jeden z najlepších a najjednoduchších spôsobov ako môžete zarábať na internete. Dokonca nemusíte mať web stránku, alebo internetový obchod, nemusíte mať vlastný produkt, nemusíte sa starať o zákazníkov, báť sa technických problémov atď.

Takisto predávam niekoľko vlastných produktov, ktoré zarábajú takisto niekoľko stoviek eur mesačne a to v podstate automaticky. Na internete môžete skoro všetko automatizovať, takže je to najlepší spôsob ako zarábať peniaze z domu a pritom mať aj dosť voľného času kedykoľvek potrebujete.

Napríklad na blogu môžete zarábať pasívny a aktívny príjem. Väčšina blogerov však zarába aktívny príjem, pretože nepoznajú všetky možnosti a spôsoby ako využiť blog na vytvorenie pasívneho príjmu.

Ale internetové zarábanie nie je iba o tom mať web stránku, ale skutočne využívať možnosti, ktoré internet ponúka a zameriavať sa na tie spôsoby s ktorými sa dá zarábať pasívny príjem.

Ak vás zaujal internet ako potenciálny zdroj príjmu, potom navštívte aj túto stránku, kde sa dozviete ako vytvoriť webstránku za pár dní.