5 mája, 2022

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

3 Rozdiely V Myslení Bohatých A Chudobných Ľudí

Väčšinou chudobní ľudia navonok nemajú radi peniaze a hľadajú si rôzne výhovorky ako napríklad že peniaze kazia charakter a podobne, ale povedzme si úprimne. Nie sú náhodou peniaze iba prostriedok k lepšiemu životu?

Prečo títo ľudia nepovedia že nechcú jesť kvalitné potraviny, že nechcú chodiť na luxusné dovolenky, mať kvalitnú zdravotnú starostlivosť, kvalitné bývanie, voziť sa v kvalitnom aute, mať dostatok voľného času atď? Prečo radšej povedia že peniaze sú zlé? Tomu nerozumiem. Podľa mňa sa skôr boja priznať, že nevedia ako ich zarobiť.

Ak si myslíte že život je k vám nespravodlivý a že je vašim osudom žiť taký život, potom nerozmýšľate ako úspešní/bohatí ľudia a sami sa odsudzujete na neúspech. Pretože aj keď každý máme inú životnú situáciu a niekto to môže mať ľahšie, v dnešnom svete má každý veľa možností na realizáciu svojich snov.

V čom je rozdiel medzi bohatými a chodobnými ľuďmi?

Hlavný rozdiel medzi úspešnými, alebo bohatými ľuďmi a neúspešnými, alebo chudobnými ľuďmi je samozrejme aj vo výške bankového konta a životnom štýle. V prvom rade je to však v myslení ktorým to dosiahli.

Správne myslenie je kľúčom k dosiahnutiu akéhokoľvek cieľa. Nižšie sú uvedené 3 zásadne rozdiely v myslení bohatých a chudobných ľuďí.

1. Bohatí ľudia veria, že majú osud vo vlastných rukách, kým chudobní veria, že ich osud je predurčený.

Tí ľudia, ktorí si nahovárajú, že ich osud je predurčený a že s tým nemôžu nič urobiť, strácajú možnosť mať svoj život (osud) pod kontrolou a riadiť ho. Bohatí ľudia to vedia a preto svoj život plánujú a riadia a za svoje rozhodnutia sú plne zodpovední.

Chudobní ľudia žijú neplánovaný život a myslia si, že sú otrokmi svojho osudu, alebo že sú obeťami tohto sveta. Ich život zvyčajne riadia iní ľudia.

Keď chcete dosiahnúť finančnú a časovú nezávislosť, začnite myslieť ako myslia bohatí. Verte, že svoju budúcnosť si vytvárate vy sami a nie okolnosti, alebo iní ľudia.

2.Bohatí ľudia vidia možnosti a príležitosti, kým chudobní iba prekážky a problémy.

Príležitosti prichádzajú priamo, alebo nepriamo, ale zvyčajne ich zakrývajú určité prekážky. Chudobní ľudia vidia vždy iba tie prekážky a pritom prehliadajú úžasné možnosti, ktoré sa im naskytajú. Chudobní ľudia neznášajú problémy, pretože každý problém je pre nich komplikáciou ich jednoduchého (ale pritom ťažkého) života.

Bohatí ľudia berú problémy ako výzvy a dvere k novým možnostiam. Keď majú nejaký problém, alebo keď sa im niečo nepodarí, sú ochotní sa z vlastných chýb poučiť a tieto skúsenosti využiť pri ďalšej príležitosti vo svoj prospech.

Je potrebné si uvedomiť že problémy a nezdary sú súčasťou procesu budovania vášho života a osobnosti.

3.Bohatí ľudia majú veľké sny a chudobní malé

Snívanie je motivácia pre úspech. Keď snívate, chcete aby sa vaše sny stali skutočnosťou a snažíte sa ich zrealizovať. Aj bohatí aj chudobní ľudia snívajú, ale rozdiel je vo veľkosti ich snov a v tom čo pre ich realizáciu robia.

Chudobní ľudia snívajú o živote ľudí strednej vrstvy-o zamestnaní, ktoré by im zabezpečilo príjem z ktorého by si mohli dovoliť bývanie, auto a aby mali čo jesť a raz za čas ísť na dovolenku si oddýchnuť od ich ťažkého života. To sú malé sny, pretože to môže dosiahnúť v podstate každý zamestnanec s priemerným platom.

Sny bohatých ľudí sú zvyčajne trochu väčšie. Bohatí snívajú o finančnej a časovej nezávislosti, slobode, o luxusnom dome a plnohodnotnom živote zo všetkým čo chcú, alebo potrebujú.

Ďalší veľký rozdiel je v tom, že kým sny chudobných ľudí sú iba sny, ktoré sa rozplynú, sny bohatých ľudí sú ciele, ktoré postupom času premenia na realitu.

Rozdiel je myslení a konaní

Drvivá väčšina úspešných ľudí dosiahla svoje úspechy tvrdou prácou a každodenným vystupovaním z ich komfortnej zóny. Pre chudobných ľudí je to zvyčajne problém, pretože vidia iba prácu a nechce sa im pracovať, pretože sú zvyknutý že ich práca je iba slabo ohodnotená. A navyše prečo by mali robiť niečo dopredu, bez istej odmeny… Inými slovami sú nakazení naučenou bezmocnosťou a možno aj pohodlnosťou.

Bohatí ľudia chcú pracovať, pretože čím viac úspechov dosahujú, tým viac vedia čo im prinesie výsledky a čo nie. Navyše ich túžba po úspechu a plnohodnotnom živote je väčšia ako strach z neúspechu. Bohatí ľudia takisto vedia ako svoje úsilie znásobiť, takže pracujú menej a zarábajú viac.