21 mája, 2023

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Zarobiť Prekladaním

Jeden z jednoduchších spôsobov ako zarobiť peniaze prostredníctvom internetu je ponúknuť služby jazykového prekladateľa. V dnešnej dobe globalizácie je prekladanie žiadanou službou. Ak dobre ovládate dva, alebo viac jazykov, potom môžete zarábať peniaze prekladaním textov. Môžete ponúknuť prekladateľské služby pre zahraničné firmy, ktoré chcú pôsobiť aj v iných krajinách, môžete prekladať texty pre webstránky, eknihy, dokumenty, ale aj softvéry, alebo hry atď…

Niektoré preklady sú jednoduché, kým iné vyžadujú ovládanie odborných pojmov z danej oblasti v obidvoch jazykoch. Napríklad je oveľa jednoduchšie prekladať pc hru, alebo bežný text v ktorom nie sú žiadne odborné výrazy, ako prekladať dokumenty, alebo webstránku pre firmu, ktorá sa zaoberá právom, alebo medicínou.

Prekladanie je veľmi jednoduchý spôsob ako si zarobiť peniaze a na to, aby ste začali nepotrebujete skoro nič okrem počítača a pripojenia na internet. Ak chcete byť profesionálnejší tak sa vám zídu aj nejaké softvéry na prekladanie a pre každý prípad aj tlačiareň, alebo fax…

Na trhu sú rôzny prekladatelia, od študentov, ktorí si chcú privyrobiť zopár eur a texty prekladajú za minimálnu cenu až po profesionálnych prekladateľov, alebo firmy, ktoré si účtujú za preklady veľké peniaze. Nesnažte sa mať čo najnižšie ceny na trhu, ale skôr sa zamerajte na kvalitné preklady za rozumnú cenu.

Ako začať?

To záleží od toho, čo chcete dosiahnúť. Ak si chcete semtam privyrobiť zopár eur, tak drobné zakázky nájdete na diskusných fórach ako webtrh.cz, webfair.cz, webdeal.cz, domainer.sk, porada.sk atď… Takisto tam vaše služby môžete ponúknuť vy.

V prípade, že to chcete robiť na plný úväzok, tak určite by ste mali mať vlastnú webstránku pomocou ktorej môžete vaše služby propagovať a referencie. Najťažšie je získať počiatočné referencie, ale to neznamená, že musíte čakať na zakázky. Môžete a mali by ste si ich vyrobiť sami pre seba prekladmi rôznych textov, alebo napríklad open source softvérov, pluginov pre wordpress a podobne, podľa toho na čo sa chcete zameriavať.

Zákazníkov môžete nájsť ako na Slovenskom trhu, tak aj v zahraničí. Existujú rôzne portály, na ktorých môžete nájsť zakázky na preklady, u nás napríklad tie ktoré som spomenul vyššie, prípadne iné, alebo zahraničné, napríklad

traduguide.com, translatorstown.com, http://www.freelancer.com/jobs/Translation/

Ďalším spôsobom ako nájsť zákazníkov je osloviť priamo ľudí, alebo firmy, o ktorých si myslíte, že by mohli mať o vaše služby záujem.

Ak viete plynulo hovoriť a bezchybne písať jedným, alebo viacerými jazykmi, prekladanie cez internet môže byť pre vás vhodný spôsob ako si zarobiť extra peniaze cez internet.

Časová náročnosť: 1-2

Profitabilita: 2-3