5 mája, 2022

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Sa Vydať Na Cestu Podnikania

Niekto hovorí, že neexistuje univerzálny recept na úspech, iní vám zase dávajú presný návod ako ho dosiahnuť. Pravda je asi niekde uprostred, pretože každý by si mal nájsť svoju cestu a svoj štýl. Ale v každom prípade ak je vašim cieľom začať podnikať, podelím sa s vami o jednoduché ale cenné pravidlá ktorých dodržiavaním sa to podarilo dosiahnuť mne…

Stanovte si jasný cieľ a pripravte sa na jeho dosiahnutie

Položte si otázku, čo vlastne chcete dosiahnuť? Je to dôležitá otázka, pretože odpoveď na ňu vám ukáže cieľ ktorý chcete dosiahnuť a to je základ, pretože len tak sa vám objaví cesta k vášmu cieľu. Ak neviete čo chcete, ako to potom chcete dosiahnuť?

Väčšina ľudí nemá v živote žiadny konkrétny cieľ a preto ani nič nedosiahne. Ciele reprezentujú očakávania, alebo naše sny. Tým že si stanovíte plnohodnotné ciele, dáte vášmu životu väčší význam a zmysel a takisto vás bude napĺňať aj váš osobný a pracovný život.

Ako si stanoviť ciele?

  1. Váš cieľ by ste si mali dokázať predstaviť. Mali by ste mať jasnú víziu s jasným konečným výsledkom. Čo presne chcete dosiahnuť?
  2. Mali by ste uveriť tomu, že váš cieľ môžete skutočne dosiahnuť. Čiže by to mal byť realistický a dosiahnuteľný cieľ. Vy musíte vedieť čo môžete dosiahnuť. Nepodceňujte sa, ale ani sa nepreceňujte. Váš cieľ by mala byť pre vás výzva a motivácia pre jeho dosiahnutie.
  3. Každý cieľ by mal byť merateľný. Ciele ako chcem byť šťastný, alebo chcem zarobiť veľa peňazí nie sú konkrétne. Preto ich nemôžete zmerať a tým pádom ani vedieť či ste svoj cieľ dosiahlli, alebo nie. Preto si stanovte konkrétny cieľ a takisto si určite presne do kedy ho chcete dosiahnúť.
  4. Uistite sa že váš cieľ nie je v rozpore s inými oblasťami, alebo prioritami vo vašom živote. Niektoré ciele môžu vyvolávať konflikt záujmov a preto by ste si mali najskôr určiť a podľa priority zoradiť všetky vaše priority v živote a vaše ciele určovať na základe toho. To je dosť dôležité. Odporúčam vám knihu 10 přírodních zákonů managementu času a života od Hyruma W. Smitha, ktorá je zameraná presne na to.

Keď máte stanovený cieľ, je v súlade s týmito pravidlami? Ak áno, tak budete mať väčšiu šancu na úspech a takisto budete s dosiahnutými výsledkami spokojnejší. Pre väčšinu ľudí prináša stanovenie a dosahovanie cieľov do života nadšenie a význam.

Nepočúvajte zlodejov snov

Keď objavíte nové možnosti, začnete vidieť veci ako ich vidia bohatí ľudia a myslieť ako myslia bohatí. Ale ľudia okolo vás to pravdepodobne nebudú vidieť a chápať. Keď im začnete hovoriť o rôznych možnostiach a nápadoch, je pravdepodobné že vám začnú hovoriť že sa to nedá, že to nemá význam a podobné veci. Aj mne to hovorili keď som začínal s podnikaním až kým som im neukázal že sa stým skutočne dajú zarobiť peniaze.

Myslíte že vám to budú vravieť keď budete úspešní? Nie. Budú vás odhovárať práve vtedy, keď začínate budovať váš nový biznis a sami nemáte istotu. Zlodeji snov sú paradoxne často práve vaši priatelia, alebo rodina a to určite nepridá na nadšení v začiatkoch, kedy vás nemá veľmi kto iný podporiť.

Vy cítite dobrú príležitosť, ale ľudia okolo vás vás začnú odhovárať. Často je to preto, lebo vám chcú poradiť dobre, ale väčšinou je to na škodu. Veľa ľudí svoj biznis ani nikdy nezačne práve kvôli zlodejom snov, ktorí umocnia ich vlastné pochybnosti. Ale pochybnosti sú normálne a má ich každý, to musíte prekonať.

Nebuďte aj vy jedným z ľudí, ktorí nechajú svoj sen umrieť kvôli zlodejom snov. Jediné čo budete v živote ľutovať je prepasená šanca ktorú ste nevyužili.

Iba veľké sny a pozitívne myslenie nestačia

Ako som už povedal úspech sa nedostaví, keď o ňom budete iba snívať. Ľudí, ktorí snívajú o bohatom živote je veľmi veľa, lenže problém je v tom, že oni o tom iba snívajú a nič pre to neurobia.

Internetový biznis ponúka veľa možností ako zarobiť peniaze, ktoré sú ešte jednoduchšie ako v „normálnom svete“, ale ak si myslíte že na internete bezpracne zbohatnete zo dňa na deň, tak vás asi sklamem, pretože to tak nie je.

Vždy musíte urobiť niečo. Na to aby ste dosiahli veľké veci a úspešný životný štýl, musíte mať veľké sny, ale takisto pracovať na tom, aby ste ich dosiahli. A čím vyššie sú vaše ciele, tým viac pre to musíte urobiť a obetovať.