5 mája, 2022

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

Ako Nájsť Správnych Ľudí Pre Váš Projekt Vďaka Outsourcingu

V prípade, že s tvorbou webstránok alebo obsahu na webstránky nemáte skúsenosti, alebo sa vám to nechce robiť, nemusí to ovplyvňovať váš biznis, pretože si na to môžete najať ľudí, ktorí to urobia za vás. Volá sa to oursourcing. Ja takisto používam outsourcing na určité veci, ktoré buď neviem urobiť(napríklad grafika webu), alebo na nich nemám čas. Keď máte kvalitných ľudí, ktorí prácu urobia za vás, môžete sa spoľahnúť, že práca bude urobená dobre(lepšie ako by ste ju robili sami) a vy budete mať viac času na iné veci.

Vďaka outsourcingu môžete váš biznis automatizovať, pretože ušetrite množstvo času, ktorý môžete sústrediť pre iné aktivity, alebo ďalší rozvoj vášho biznisu, alebo budovania iných webstránok.

Internetový biznis má veľmi veľa výhod, a jednou z nich je možnosť automatizácie. Vám stačí vedieť čo treba urobiť, koľko to bude stáť keď to dáte urobiť niekomu inému a koľko na tom  zarobíte. Výhodou internetu je jednoduchosť, flexibilita, možnosti a to že môžete začať zarábať aj bez veľkých investícií a rizika ako je to pri klasickom podnikaní.

Vy si môžete vybrať či si chcete robiť všetko sami, (čo vám zaberia viac času, ale aj viac zarobíte), alebo či prácu dáte urobiť niekomu inému(a budete mať viac času na iné veci).

Tvorba webstránok je pomerne jednoduchá záležitosť a ako vidíte vybudovanie zarábajúcej webstránky sa skladá zo zopár elementov, ktoré môžete robiť buď sami, alebo dať prácu urobiť niekomu inému. Záleží len na tom koľko máte voľného času a čo chcete, alebo viete robiť vy sami. Môžete outsourcovať celý projekt, alebo iba niektoré práce ako výrobu webstránky, webdizajn, písanie textov, alebo tvorbu iného obsahu, budovanie spätných odkazov a návštevnosti atď.

Ľudí na takúto prácu nájdete kopec, pretože je to práca, ktorú robia zvyčajne študenti a robia ju zvyčajne dobre. Samozrejme sa nájdu aj takí, ktorí sa ponúknu že vám napíšu články, alebo vytvoria grafiku, ale pritom to nie je ich zameranie, ale iba hľadajú spôsob ako si privyrobiť nejaké peniaze.

Samozrejme je lepšie spolupracovať s kvalitnými ľuďmi, ktorí síce za prácu zoberú viac peňazí, ale máte istotu, že bude urobená dobre.

 

Ako nájsť správnych ľudí?

Ideálne je keď ľudí poznáte osobne. Ale keď začínate s internetovým biznisom a nikdy ste sa tomu predtým nenvenovali, pravdepodobne nemáte veľa kontaktov na programátorov, webdizajnerov, linkbuilderov, textárov atď. Takéto kontakty však na internete môžete získať pomerne jednoducho, pretože internet je ich oblasť pôsobenia.

 

Keď navštívite diskusné fóra zamerané na internetový biznis ako napríklad webtrh.cz, werb.cz, webfair.cz, domainer.sk, forum.seochat.sk alebo portály ako nakoduj.to, weboit.sk alebo jaspravim.sk a zadáte si požiadavku na nejakú prácu pre váš web, určite sa vám ozve dosť veľa ľudí z ktorých si budete môcť vybrať na základe ich ceny a referencií.

 

Ak sa rozhodnete outsourceovať celý projekt a nikdy ste to pred tým nerobili, potom to pre vás môže byť trochu náročné. Začnite iba v malom a postupne. Naplánujte si projekt, tak aby ste presne vedeli ako má vyzerať a čo od ľudí požadujete. Nezadávajte veľký projekt ľuďom, ktorí pre vás ešte nič nerobili. Radšej ich vyskúšajte s menšou prácou a keď sa osvečia, môžete im dať aj náročnejšie zakázky. Takto si môžete nájsť spoľahlivých ľudí, s ktorými môžete spolupracovať dlhodobo.