30 mája, 2024

AkoZarobiť.sk

Ako zarobiť, ušetriť a zhodnotiť peniaze…

7 vecí, bez ktorých by ste nemali začínať podnikať

Väčšina ľudí začne podnikať v odbore v ktorom majú vzdelanie, alebo nejaké nadobudnuté skúsenosti. Aj keď vzdelanie, alebo skúsenosti v určitom odbore zvyšujú pravdepodobnosť úspechu v podnikaní, určite to však nemusí znamenať, že podnikateľovi sa podarí vybudovať úspešný biznis.

Existuje niekoľko iných a oveľa dôležitejších vecí, ktoré predurčujú úspešnosť podnikateľa a biznisu. Tu je z nášho pohľadu 7 tých najdôležitejších:

1. Podnikateľské vzdelanie

Aby ste vedeli ako riadiť firmu a boli rešpektovaným lídrom.

2. Produkt, alebo služba po ktorej je dopyt

Aby ste na trhu ponúkali niečo, čo zákazník chce, alebo potrebuje a za čo je ochotný vám zaplatiť. Ako zistiť čo to je? Urobte prieskum trhu.

2. Prieskum a znalosť trhu

Poznáte aká je na trhu konkurencia a vašich zákazníkov? Iba keď spoznáte trh budete vedieť odpovedať na otázku prečo by si mal zákazník vybrať váš produkt, alebo službu? Lebo na trhu nie je žiadna konkurencia, alebo máte inú výhodu oproti konkurencii?

3. Podnikateľský plán

Podnikateľský plán je jedným zo základných pilierov úspešného podnikania, pretože vám dáva jasnú víziu pre to ako má váš biznis vyzerať a ako má fungovať

4. Kapitál

Peniaze sú nevyhnutné pre úspešné fungovanie podniku. Možno na to aby ste rozbehli úspešný biznis nepotrebujete žiadne vlastné peniaze, ale na to, aby ste získali peniaze od investora budete potrebovať mať dobrý zámer, podnikateľský plán a zručnosti, ktoré zabezpečia že vaše podnikateľský nápad bude úspešný.

5. Odhodlanie a zapálenie pre vašu víziu

Jedine tak nadobudnete guráž v začiatkoch, ktorá je absolútne nevyhnutná v začiatkoch pri prekonávaní rôznych problémov a učení sa zo svojich chýb.

6. Čas

Aspoň zopár hodín denne, ktoré môžete naplno venovať vášmu biznisu. Či už začnete podnikať popri zamestnaní, alebo to budete robiť na plný úväzok, vybudovať úspešný biznis bude vyžadovať veľa času.

7. Vytrvalosť

Začiatky sú najťažšie a veľa ľudí sa vzdáva predčasne, väčšinou po prvých neúspechoch. Kľúčom k úspechu je chyby a úspechy analyzovať a poučiť sa z nich. Thomas Edison zlyhal 10000 krát pred tým ako konečne vynašiel žiarovku – objav ktorý z neho urobil milionára. Každý neúspech však bral nie ako zlyhanie, ale ako odstránenie ďalšej prekážky a krok k jeho cieľu.

Samozrejme toto sú len absolútne základy bez ktorých je iba minimálna šanca v podnikaní uspieť a bez ktorých je lepšie byť zamestnancom.